"O jakości można mówić, kiedy wracają do nas klienci, a nie produkty."

Facebook Twitter E-mail

Insektpol tlo

Dezynfekcja po zgonie

Specjalistyczne sprzątanie po zgonach i dezynfekcja miejsca śmierci.

dezynfekcja po zgonie

Dezynfekcja pomieszczeń po zgonie

 

Zdarzają się sytuacje, że dochodzi do zgonu w pomieszczeniach mieszkalnych, autach gdzie ciało przebywa tam przez jakiś czas zanim zostanie odnalezione. W związku z taką sytuacją wymagana jest szczególna ostrożność pod względem higienicznym. Śmierć następuje nagle, gdy akcja serca ulega przerwaniu i dochodzi do zgonu, w organizmie zaczynają tworzyć się procesy gnilne. Podczas nich wydzielają się ptomainy (jad trupi), które są zagrożeniem dla naszego życia. W związku z istniejącym zagrożeniem nie powinniśmy samodzielnie sprzątać miejsca zgonu.

Po zgonach pomieszczenia powinny zostać oddane do dezynfekcji, aby mogły być w dalszym ciągu użytkowane. Zanim zaczniemy proces dezynfekcji należy odpowiednio się zabezpieczyć (maska, okulary, strój jednorazowy). Jeśli to możliwe dowiedzieć się w jakich okolicznościach doszło do zgonu, ponieważ zmarły mógł być zarażony chorobą zakaźną, w związku z czym musimy dodatkowo się zabezpieczyć.

Pierwszym etapem procesu sprzątania jest dezynfekcja całego wyposażenia w którym nastąpił zgon. Następnie należy usunąć wszystkie niebezpieczne pozostałości (krew, mocz, kał, tkanki). Należy usunąć wszystkie pozostałe meble i przedmioty, które zostają zutylizowane. Kolejnym etapem jest czyszczenie ścian, sufitów, podłóg, okien i drzwi, ponieważ owady które wylęgają się przy rozkładzie ciała mogą być we wszystkich pomieszczeniach. Końcowym etapem procesu dezynfekcji jest ozonowanie. Do zabiegu wykorzystywany jest gaz ozon O3, który jest silnym utleniaczem, w związku z czym jesteśmy w stanie uzyskać środowisko czyste pod względem mikrobiologicznym, chemicznym i zapachowym.

Dezynfekcję pomieszczeń po zgonie powinna przeprowadzić odpowiednio wykwalifikowana firma, która posiada zabezpieczenia i wie jak postępować w takiej sytuacji.

Wykonujemy specjalistyczne działania zapewniające bezpieczeństwo, a na nasze usługi udzielamy gwarancji.

 

 

TAGI: Dezynfekcja po zgonach Warszawa, Sprzątanie po śmierci Gdańsk, Ozonowanie po trupie Gdynia, Dezynfekcja Olsztyn, Miejsce śmierci Toruń, Firma sprzątająca,

 


Data Publikacji: 2016-10-31 13:23:00, Insektpol,


Ocena: 5/5 - 87 Głosów

Poleć innym ten artykuł:

Facebook Twitter E-mail

Kontakt z firmą Insektpol

kontakt Nowe Miasto Lub.:

ul. Grunwaldzka 7
13-300 Nowe Miasto Lub.
tel: +48 505 177 654
e-mail: biuro@insektpol.pl

kontakt Mrągowo:

ul. Lubelska 8b
11-700 Mrągowo
tel: +48 505 502 749
e-mail: insektpol@o2.pl

kontakt Gdańsk:

tel: +48 533 316 998
e-mail: gdansk@insektpol.pl

kontakt Bydgoszcz:

tel: +48 533 351 155
e-mail: bydgoszcz@insektpol.pl

kontakt Toruń:

tel: +48 533 351 162
e-mail: torun@insektpol.pl

kontakt Grudziądz:

tel: +48 693 707 762
e-mail: grudziadz@insektpol.pl

kontakt Warszawa:

tel: +48 732 732 770
e-mail: warszawa@insektpol.pl

kontakt Gdynia:

tel: +48 533 316 998
e-mail: gdynia@insektpol.pl

kontakt Mińsk Mazowiecki:

tel: +48 795 030 222
e-mail: minsk@insektpol.pl

kontakt Bełchatów:

tel: +48 533 342 998
e-mail: belchatow@insektpol.pl

kontakt Olsztyn:

ul. Strąkowa 49
10-846 Olsztyn
tel: +48 533 331 215
e-mail: olsztyn@insektpol.pl

kontakt Elbląg:

tel: +48 533 318 998
e-mail: elblag@insektpol.plPokaż Insektpol na większej mapie.


Insektpol Warszawa

Insektpol, dezynsekcja, dezynfekcja, fumigacja
Wszelkie prawa zastrzeżone
Własność InsektPol Tomasz Zawacki.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018

dezynfekcja Iława, fumigacja Gdańsk, dezynsekcja Lubawa, deratyzacja Warszawa, Usługi Ozonowania w Olsztynie, Odkomarzanie Ostróda, deratyzacja Mrągowo, Osuszanie Olsztyn, haccp Grudziądz, program zwalczania szkodników, dezynfekcja kurników Żuromin, Fumigacja drewna, ozonowanie Toruń, Zwalczanie pluskiew Gdańsk, zwalczanie kun, deratyzacja mazowieckie, Dezynsekcja gazowa Gdynia, odpluskwianie Sopot, odławianie dzikich zwierząt Elbląg, sprzątanie po zgonie Malbork, firma ddd Tczew, sprzątanie po zmarłych Bydgoszcz, ochrona przed ptakami Szczytno, Barczewo, maty dezynfekcyjne Ełk, Program zwalczania szkodników, likwiadacja gniazda os, zwalczanie karaluchów, fumigacja gazowa Szczytno, Tępienie Warszawa, robaki w domu, Mińsk Mazowiecki, insekty w drewnie, Siedlce, Skuteczna dezynfekcja, Dzałdowo, Dezynsekcja gazowa, Osuszanie po zalaniu, Biskupiec, likwiadacja grzyba, Braniewo, Fumigacja palet, Odstraszanie ptaków, Nidzica, Odławianie gołębi, Fumigacja gazowa, Ozonowanie Warszawa

PHP: 0,1621 s | cache. Projekt i wykonanie: 102design.pl profesjonalne strony WWW