"O jakości można mówić, kiedy wracają do nas klienci, a nie produkty."

Facebook Twitter E-mail

Insektpol tlo

Jak ochronić się przed muchą domową?

Problem muchy domowej znika z przyjściem zimy. Jednak nie zastosowanie zapobiegawczych metod zwalczania muchy może być ogromnym problemem w przyszłości.

Mucha jest barwy ciemnoszarej , tułów ma pokryty podłużnymi paskami, połączonymi za szarożółtym odwłokiem. Mucha domowa osiąga 7,5 mm długości . Posiada aparat liżący ,który umożliwia pochłanianie rozpuszczonego pokarmy dzięki specjalistycznym enzymom w ślinie muchy domowej. Podstawową zdolnością muchy jest  widzenia w 360 stopni dzięki złoto-czerwonym oczom. To dlatego właśnie tak trudno jest ją zaskoczyć i zlikwidować za pomocą metod mechanicznych. Mucha jest jedną najbardziej irytujących owadów na świecie, głownie przez uprzykrzanie życia zarówno ludziom jak i zwierzętom. Ze względu na swoje zwyczaje które każdy dobrze z nas zna  stanowią  poważne zagrożenie epidemiologiczne , warto  zaznaczyć, że nie wszystkie muchy są szkodnikami. Mucha domowa(musca domestica) jest jedną z najczęściej spotykanych much. Jej aktywność zwiększa się w okresie wiosenno-letnim , z prostego powodu - uwielbiają ciepło. Owady odżywiają się odpadami, gnijącymi owocami, zepsutym mięsem nawet krwią potem i odchodami. Jaja  składają w takich miejscach jak gnijące mięso, odchody ale nie tylko. Przy optymalnej temperaturze z larw po 8-14 godzinach wykluwają się larwy, które szybko rosną. Podczas rozwoju cały czas żerują dzięki temu potrafią w krótkim czasie osiągnąć długość do 10 mm. Larwy przed przepoczwarzeniem zmieniają środowisko życia na suche  takie jak szpary w ścianach zwykły piach. Tam w spokoju przez około 5dni zmieniają się w dorosłe osobniki. Na swoich ciałach przenoszą liczne mikroorganizmy , są one przyczyną występowania u ludzi i zwierząt chorób salmonellozy, dury brzuszne dyzenterii. Poza tym ich brzęczenie jest bardzo irytujące , potrafią też zostawić nie estetyczne plamy ,brązowe odchody na oknach ,żyrandolach szafach. Najbardziej pospolita metodą zabezpieczenia naszych domów jest moskitiera, specjalne montowane na oknach gęste siatki. Ilość much  w pomieszczeniach można ograniczyć dzięki wszelkiego rodzaju lepom i pułapką , taśmy lepowe , które można naklejać na szybę, drzwi.

Dobrym sposobem jest butelka z gęstym  sokiem i wywierconymi otworami która wabi muchy i skutecznie unieszkodliwia. Ważną role odgrywają też aromaty, muchy nie znoszą zapachu cytryny, tymianku, lawendy , mięty wystarczy skropić olejkiem eterycznym gąbkę i położyć koło okna .

Muchy również nie lubią koloru niebieskiego można zastosować tą metodę , chociażby podczas malowania elewacji domu,okiennic drzwi zewnętrznych.

Najważniejsza jest jednak czystość i higiena , szczelnie chowana żywność , skrupulatne sprzątanie , częste opróżnianie kosza na śmieci - sprawi, że otoczenie dla much przestanie być atrakcyjne.OCZYWIŚCIE NAJSKUTECZNIEJSZĄ METODĄ ZWALCZANIA KOLONI MUCH DOMOWYCH JEST ZASTOSOWANIE ŚRODKÓW CHEMICZNYCH , KTÓRE SKUTECZNIE ZABIJAJĄ LARWY I MUCHY DOMOWE.
 


Data Publikacji: 2016-01-11 09:17:50, Insektpol,


Ocena: 5/5 - 88 Głosów

Poleć innym ten artykuł:

Facebook Twitter E-mail

Kontakt z firmą Insektpol

kontakt Nowe Miasto Lub.:

ul. Grunwaldzka 7
13-300 Nowe Miasto Lub.
tel: +48 505 177 654
e-mail: biuro@insektpol.pl

kontakt Mrągowo:

ul. Lubelska 8b
11-700 Mrągowo
tel: +48 505 502 749
e-mail: insektpol@o2.pl

kontakt Gdańsk:

tel: +48 533 316 998
e-mail: gdansk@insektpol.pl

kontakt Bydgoszcz:

tel: +48 533 351 155
e-mail: bydgoszcz@insektpol.pl

kontakt Toruń:

tel: +48 533 351 162
e-mail: torun@insektpol.pl

kontakt Grudziądz:

tel: +48 693 707 762
e-mail: grudziadz@insektpol.pl

kontakt Warszawa:

tel: +48 732 732 770
e-mail: warszawa@insektpol.pl

kontakt Gdynia:

tel: +48 533 316 998
e-mail: gdynia@insektpol.pl

kontakt Mińsk Mazowiecki:

tel: +48 795 030 222
e-mail: minsk@insektpol.pl

kontakt Bełchatów:

tel: +48 533 342 998
e-mail: belchatow@insektpol.pl

kontakt Olsztyn:

ul. Strąkowa 49
10-846 Olsztyn
tel: +48 533 331 215
e-mail: olsztyn@insektpol.pl

kontakt Elbląg:

tel: +48 533 318 998
e-mail: elblag@insektpol.plPokaż Insektpol na większej mapie.


Insektpol Warszawa

Insektpol, dezynsekcja, dezynfekcja, fumigacja
Wszelkie prawa zastrzeżone
Własność InsektPol Tomasz Zawacki.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018

dezynfekcja Iława, fumigacja Gdańsk, dezynsekcja Lubawa, deratyzacja Warszawa, Usługi Ozonowania w Olsztynie, Odkomarzanie Ostróda, deratyzacja Mrągowo, Osuszanie Olsztyn, haccp Grudziądz, program zwalczania szkodników, dezynfekcja kurników Żuromin, Fumigacja drewna, ozonowanie Toruń, Zwalczanie pluskiew Gdańsk, zwalczanie kun, deratyzacja mazowieckie, Dezynsekcja gazowa Gdynia, odpluskwianie Sopot, odławianie dzikich zwierząt Elbląg, sprzątanie po zgonie Malbork, firma ddd Tczew, sprzątanie po zmarłych Bydgoszcz, ochrona przed ptakami Szczytno, Barczewo, maty dezynfekcyjne Ełk, Program zwalczania szkodników, likwiadacja gniazda os, zwalczanie karaluchów, fumigacja gazowa Szczytno, Tępienie Warszawa, robaki w domu, Mińsk Mazowiecki, insekty w drewnie, Siedlce, Skuteczna dezynfekcja, Dzałdowo, Dezynsekcja gazowa, Osuszanie po zalaniu, Biskupiec, likwiadacja grzyba, Braniewo, Fumigacja palet, Odstraszanie ptaków, Nidzica, Odławianie gołębi, Fumigacja gazowa, Ozonowanie Warszawa

PHP: 0,7385 s | database. Projekt i wykonanie: 102design.pl profesjonalne strony WWW