"O jakości można mówić, kiedy wracają do nas klienci, a nie produkty."

Insektpol tlo

Konferencja ASF - edukacja i zwalczanie

Dnia 7 lutego 2018 roku o godzinie 10:00 w Zespole Szkół CKR w miejscowości Gołotczyzna w powiecie Ciechanowskim odbyła się konferencja „ASF- edukacja i zwalczanie”. Celem konferencji było edukowanie jej uczestników na temat Afrykańskiego Pomoru Świń.

Dnia 7 lutego 2018 roku o godzinie 10:00 w Zespole Szkół CKR w miejscowości Gołotczyzna w powiecie Ciechanowskim odbyła się konferencja „ASF- edukacja i zwalczanie”. Celem konferencji było edukowanie jej uczestników na temat Afrykańskiego Pomoru Świń. Wśród poruszanej podczas konferencji tematyki znalazło się między innymi zabezpieczanie stad trzody chlewnej przed ASF, zwalczanie ASF, ograniczanie rozprzestrzeniania się ASF i bioasekuracja przed Afrykańskim Pomorem Świń.

We wspomnianej konferencji udział wzięli: Główny Lekarz Weterynarii Paweł Niemczuk, Dyrektor Instytutu Weterynarii w Puławach Krzysztof Niemczuk, Główny Łowczy Polskiego Związku Łowieckiego Bartłomiej Popczyk oraz Mieczysław Mosakowski dyrektor ds. zarządzania kryzysowego w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Gospodarzem spotkania był Wiesław Gąsiorowski Dyrektor ZSCKR.

Zaszczyt rozpoczęcia konferencji przypadł Podsekretarzowi Stanu w MRiRW Rafałowi Romanowskiemu.

Następnie swoją prelekcje wygłosił Krzysztof Niemczuk Dyrektor Instytutu Weterynarii. W swoim wykładzie przedstawił on podstawowe informacje dotyczące epidemiologii, występowania i zwalczania ASF oraz zabezpieczania stad hodowlanych przed tą chorobą.

Po wystąpieniu Krzysztofa Niemczuka przyszedł czas na wystąpienie Pawła Niemczuka-Głównego Lekarza Weterynarii. Wypowiedział się on na temat sytuacji epizootycznej, bioasekuracji i zwalczania ASF.

Kolejnym prelengentem był Bartłomiej Popczyk - Główny Łowczy Polskiego Związku Łowieckiego. Jego wystąpienie dotyczyło przeciwdziałaniu ASF poprzez ograniczenie populacji dzików.

konferencja insektpol asf

Na koniec konferencji swoją prelekcje wygłosił Rafał Romanowski, który wypowiedział się na temat administracyjnego zwalczania ASF. Rafał Romanowski w swoim wystąpieniu poruszył temat krajowych i unijnych przepisów dotyczących zwalczania ASF. Dużą część swojego wystąpienia poświęcił też on tematyce bioasekuracji ograniczającej rozprzestrzenianie się wirusa i chroniącej przed nim stada trzody chlewnej. Rafał Romanowski w swoim wystąpieniu wspomniał również o tym, że właściciele gospodarstw niespełniających wymagań bioasekuracji mogą uzyskać odszkodowania za zabite lub ubite świnie oraz nieutrzymywanie świń w swoim gospodarstwie. Rafał Romanowski przypomniał też uczestnikom o obowiązującym na terenie całego kraju obowiązku zgłaszania Inspekcji Weterynaryjnej znalezienia martwych dzików.

Na zakończenie konferencji odbyła się dyskusja, która podsumowana została przez Rafała Romanowskiego.

Konferencja zrealizowana został przy dużym udziale uczniów szkoły w której się ona odbywała, którzy dzięki zdobytym w trakcie nauki umiejętnościom przygotowali poczęstunek dla uczestników w którego składzie nie zabrakło również wieprzowiny.

maty dezynfekcyjne stoisko

Po dyskusji wiceminister spotkał się z nauczycielami szkoły i poruszył z nimi tematykę bieżącej pracy tej placówki.

Jednym z uczestników konferencji była firma insektpol. Nasza firma zaprezentowała uczestnikom skuteczny sposób zapobiegania rozprzestrzenianiu się ASF jakim są maty dezynfekcyjne i środki do ich nasączania których to jesteśmy producentem. Nasze stoisko cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników konferencji.

Ważkość poruszanych tematów, a także obecność najważniejszych odpowiedzialnych za zwalczanie ASF osób w Polsce sprawiły, że konferencja cieszyła się wyjątkowo wysokim zainteresowaniem i frekwencją. 

 


Data Publikacji: 2018-02-12 15:25:00, Insektpol,

Kontakt z firmą Insektpol

kontakt Nowe Miasto Lub.:

ul. Grunwaldzka 7
13-300 Nowe Miasto Lub.
tel: +48 505 177 654
e-mail: biuro@insektpol.pl

kontakt Mrągowo:

ul. Lubelska 8b
11-700 Mrągowo
tel: +48 505 502 749
e-mail: insektpol@o2.pl

kontakt Gdańsk:

tel: +48 533 318 998
e-mail: gdansk@insektpol.pl

kontakt Płock:

tel: +48 693 707 762
e-mail: plock@insektpol.pl

kontakt Bydgoszcz:

tel: +48 533 351 155
e-mail: bydgoszcz@insektpol.pl

kontakt Toruń:

tel: +48 533 351 162
e-mail: torun@insektpol.pl

kontakt Grudziądz:

tel: +48 693 707 762
e-mail: grudziadz@insektpol.pl

kontakt Warszawa:

tel: +48 732 732 770
e-mail: warszawa@insektpol.pl

kontakt Gdynia:

tel: +48 533 318 998
e-mail: gdynia@insektpol.pl

kontakt Mińsk Mazowiecki:

tel: +48 732 732 770
e-mail: minsk@insektpol.pl

kontakt Łódź:

tel: +48 693 707 762
e-mail: lodz@insektpol.pl

kontakt Olsztyn:

ul. Strąkowa 49
10-846 Olsztyn
tel: +48 533 331 215
e-mail: olsztyn@insektpol.pl

kontakt Elbląg:

tel: +48 533 318 998
e-mail: elblag@insektpol.plPokaż Insektpol na większej mapie.


Insektpol Warszawa

Insektpol, dezynsekcja, dezynfekcja, fumigacja
Wszelkie prawa zastrzeżone
Własność InsektPol Tomasz Zawacki.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020