Ciało ludzkie składa się w 70% z wody. Stanowi ona jeden z podstawowych elementów potrzebnych ludziom i zwierzętom do prawidłowego funkcjonowania i życia, dlatego tak ważne jest, aby była ona czysta, pozbawiona szkodliwych mikroorganizmów. Patogeny, wirusy i bakterie zawarte w wodzie są źródłem wielu chorób. 

Młode ptaki wypijają około dwa razy więcej wody niż spożywają paszy. Dowodzi to, jak ważnym elementem w procesie produkcyjnym drobiu jest czysta woda. Aby utrzymać stan czystości należy odpowiednio dbać o instalacje wodne. Jedną z najskuteczniejszych metod jest stosowanie dwutlenku chloru, który mieści się w gronie najsilniejszych biocydów. Sanityzacja wody pozwala na uniknięcie powstania biofilmu w instalacji wodnej. Biofilmem nazywamy nagromadzony szlam powstały w efekcie osadzenia się bakterii na ściankach rur. 

Dwutlenek chloru posiada bardzo szerokie spektrum działania w szerokim zakresie mikroorganizmów. Bardzo dobrze przenika przez biofilm usuwając go i nie pozostawiając w wodzie nieprzyjemnego zapachu jak dzieje się w przypadku chloru. Bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie, jest wydajny dzięki czemu pozwala hodowcom redukować koszty.

Korzyści ze stosowania dwutlenku chloru jest wiele. Rozpoczynając od tych najważniejszych-zwiększają one skuteczność wodnych szczepionek podawanych ptakom, usuwają całkowicie wspominany już prędzej biofilm, usuwają kamień z rur, na tych mniej istotnych jaką jest usuwanie nieprzyjemnego zapachu i smaku kończąc. 

Na proces produkcyjny drobiu składa się wiele elementów, odpowiednia sanityzacja wody może okazać się jednym z tych, które korzystnie wpłyną na drób.

Tagi: dezynfekcja wody, ditlenek chloru, oczyszczanie linii pojenia, sanityzacja wody