"O jakości można mówić, kiedy wracają do nas klienci, a nie produkty."

Insektpol tlo

Neutralizacji alergenów i roztoczy - skuteczne metody

Najpopularniejszym alergenem zamieszkującym nasze domostwa jest roztocze kurzu domowego. Często spotykanymi alergenami występującymi w mieszkaniach są alergeny odzwierzęce. Jak neutralizuje się alergeny i roztocza?

roztocze kurzu i allergeny

 

Neutralizacja alergenów

 

Z nadejściem jesieni, kiedy przychodzi ochłodzenie, deszcz i słota niechętnie wychodzimy na spacery, włączamy centralne ogrzewanie, rzadziej też wietrzymy mieszkania. Zdarza się, że w tym okresie osoby cierpiące na alergię zauważają nasilenie objawów tej choroby. Jaki jest tego powód? Gdy alergicy zauważają poprawę zdrowia, po wyjściu z domu, może to oznaczać, że alergenem jest substancja znajdująca się w mieszkaniu. Często spotykanymi alergenami występującymi w mieszkaniach są alergeny odzwierzęce t.j. odchody roztoczy, sierść zwierząt, pierze, a także alergeny grzybów pleśniowych.

 

Roztocze - największy wróg alergików

Najpopularniejszym alergenem zamieszkującym nasze domostwa jest roztocze kurzu domowego. Roztocza należą do stawonogów, a konkretnie do gromady pajęczaków (Arachnida). Liczebność roztoczy zależy od mikroklimatu oraz pory roku. Zaobserwowano znacznie więcej roztoczy w mieszkaniach usytuowanych w pobliżu jezior, rzek lub drzewostanów, które zacieniają mieszkania. Porą roku przyjazną dla rozwoju roztoczy jest lato. Z nadejściem zimy ich populacja maleje, nawet 10-krotnie. Miejsca o dużym nasileniu roztoczy to: kołdry, poduszki, materace, koce, zasłony itp.

 

Neutralizacja alergenów poprzez ozonowanie

 

W walce z tak powszechnym alergenem jakim jest roztocze kurzu domowego, najskuteczniejszą metodą jest okresowe ozonowanie mieszkań, zwłaszcza w okresach wzmożonych objawów. Ozonowanie przeprowadza się za pomocą generatorów ozonu najwyższej jakości. Dzięki dużej mocy urządzeń podczas zabiegu usuwane są z powietrza oraz przedmiotów znajdujących się wewnątrz pomieszczenia, wszelkie rodzaje bakterii, wirusów, zarodników grzybów, pleśni oraz alergenów. Ozon sterylizuje i dezynfekuje pomieszczenia, a także dociera do miejsc trudno dostępnych.

 

Allergoff PRO 

Nowoczesnym sposobem pozbycia się alergenów kurzu domowego jest zastosowanie niezwykle skutecznego preparatu Allergoff PRO. Jest to wodna zawiesina mikrokapsułek, zbudowanych z alkoholu poliwinylowego, które neutralizują alergeny roztoczy kurzu domowego, a także obniżają stężenie pozostałych alergenów związanych z kurzem wewnątrz mieszkań, takich jak alergeny grzybów pleśniowych czy sierść zwierząt domowych. Allergoff PRO obniża ryzyko wdychania alergenów obecnych w kurzu domowym, a tym samym stanowi ważny element ochrony przed rozwojem uczulenia. Ochrona przed inhalacją alergenów jest szczególnie ważna dla zdrowia i dobrego samopoczucia zwłaszcza osób uczulonych, dla których kontakt z alergenami wziewnymi oznacza nasilenie się objawów choroby. Działanie środka Allergoff PRO powoduje łagodniejszy przebieg alergii, a ponadto chroni przed nasileniem objawów spowodowanym wysokim poziomem alergenów w otoczeniu.

 

TAGI: neutralizacja alergenów, usuwanie roztoczy, skuteczne metody walki z roztoczami, jak pozbyć się alergenów,

 

 

 


Data Publikacji: 2017-01-02 17:02:00, Insektpol,

Kontakt z firmą Insektpol

kontakt Nowe Miasto Lub.:

ul. Grunwaldzka 7
13-300 Nowe Miasto Lub.
tel: +48 505 177 654
e-mail: biuro@insektpol.pl

kontakt Mrągowo:

ul. Lubelska 8b
11-700 Mrągowo
tel: +48 505 502 749
e-mail: insektpol@o2.pl

kontakt Gdańsk:

tel: +48 533 318 998
e-mail: gdansk@insektpol.pl

kontakt Płock:

tel: +48 693 707 762
e-mail: plock@insektpol.pl

kontakt Bydgoszcz:

tel: +48 533 351 155
e-mail: bydgoszcz@insektpol.pl

kontakt Toruń:

tel: +48 533 351 162
e-mail: torun@insektpol.pl

kontakt Grudziądz:

tel: +48 693 707 762
e-mail: grudziadz@insektpol.pl

kontakt Warszawa:

tel: +48 732 732 770
e-mail: warszawa@insektpol.pl

kontakt Gdynia:

tel: +48 533 318 998
e-mail: gdynia@insektpol.pl

kontakt Mińsk Mazowiecki:

tel: +48 732 732 770
e-mail: minsk@insektpol.pl

kontakt Łódź:

tel: +48 693 707 762
e-mail: lodz@insektpol.pl

kontakt Olsztyn:

ul. Strąkowa 49
10-846 Olsztyn
tel: +48 533 331 215
e-mail: olsztyn@insektpol.pl

kontakt Elbląg:

tel: +48 533 318 998
e-mail: elblag@insektpol.pl

Reklamacje i uwagi:

e-mail: reklamacje@insektpol.plPokaż Insektpol na większej mapie.


Insektpol Warszawa

Insektpol, dezynsekcja, dezynfekcja, fumigacja
Wszelkie prawa zastrzeżone
Własność InsektPol Tomasz Zawacki.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020