"O jakości można mówić, kiedy wracają do nas klienci, a nie produkty."

Insektpol tlo

Zwalczanie mrówek w domu

Mrówki upodobały sobie zasiedlenie we wszelakich szczelinach, pęknięciach oraz innych nieszczelnościach naszego domu. Ponadto, spotkać je można także pod podłogą (parkiet bądź panele), boazerią

Zwalczanie mrówek w domu

 

metody zwalczania mrówek

 

 

Wiosną, kiedy tylko zaczną się cieplejsze dni, można zauważyć wędrujące po mieszkaniu mrówki. Wówczas zaczynamy próbować „domowych sposobów” na pozbycie się mrówek. Kiedy to nie działa, przechodzimy zastosowania preparatów dostępnych na sklepowych półkach. Jednak co wtedy, gdy żaden z pomysłów nie jest w stanie zwalczyć mrówek w domu?

 

Mrówki upodobały sobie zasiedlenie we wszelakich szczelinach, pęknięciach oraz innych nieszczelnościach naszego domu. Ponadto, spotkać je można także pod podłogą (parkiet bądź panele), boazerią
a nawet w kratkach wentylacyjnych.
Mrówki ożywiają się praktycznie każdym pokarmem, z naciskiem na produkty białkowe.

Owady przenoszą liczne drobnoustroje, które mogą odbijać się na późniejszym zdrowiu człowieka. Dlatego tak ważne jest, aby jak najszybciej po zdemaskowaniu mrówek, pozbyć się ich na dobre.

 

Zwalczanie mrówek

 

Zwalczaniemrówek to niekiedy długie i bezowocne zabiegi. Najważniejsze, o czym należy pamiętać, aby nie doprowadzić do zasiedlenia szkodnika, to przestrzeganie porządku oraz bieżące łatanie wszelkich dziur i szpar. W miejscach, gdzie znajduje się jedzenie, powinno być ono szczelnie zamknięte, a wszystkie resztki usuwane. Tylko takie działanie może przestrzec od pojawienia się mrówek.

 

Kiedy jednak plaga mrówek zagościła na dobre już w naszym domu, a wszystkie sposoby ich zwalczenia zawiodły, należy udać się do specjalistów, którzy z pewnością poradzą sobie z usunięciem szkodników. Preparaty, jakich do dezynsekcji używają fachowcy, są znacznie lepsze od tych, które kupujemy w sklepie. Ich skład jest mocniejszy, co oznacza, że owady zostaną zwalczone szybciej i na dłużej.

 

Warto również zauważyć, iż mrówki zasiedlają także magazyny oraz pomieszczenia, gdzie przechowywana bądź produkowana jest żywność. Szkodniki występując w tych miejscach niosą zagrożenie sanitarne oraz gospodarcze. Przez to tak ważnym jest, aby nie dopuścić do zasiedlenia mrówek w tych obiektach. Tylko poprawnie przeprowadzone zabiegi mogą przynieść oczekiwane efekty.

 

Proces dezynsekcji mrówek jest bardzo skomplikowanym procesem. Wymaga odpowiedniego bagażu doświadczeń ze strony pracowników oraz umiejętności indywidualnego podejścia do szkodnika. Tylko te czynniki zapewnią bezpieczne i trwałe zwalczenie mrówek z naszego domu.

 

Skuteczne metody zwalczania mrówek

 

Jest wiele metod zwalczania mrówek. Najczęściej stosowane są środki owadobójcze. Wśród nich wyróżnić można:
 

-środki pyliste oraz aerozole- mają szybkie działanie, stosowane są głównie do eliminacji mrówek biegających. Jest to jedna z najszybszych i najwygodniejszych form dezynsekcji.
 

- środki płynne- te z kolei używane są do zwalczania mrówek, które są ukryte w różnych zakamarkach pomieszczeń.

-trutkinabazie pokarmów- trutki wykazują najdłuższe działanie. Ich zastosowanie przynosi najlepsze rezultaty. Kiedy inne sposoby dezynsekcji nie przyniosły rezultatów, do walki z mrówkami wykorzystuje się właśnie trutki.

 

 

Specjaliści w dziedzinie zwalczanie mrówek z pewnością dobiorą najlepszy sposób przeprowadzenia dezynsekcji. Tylko najlepsze preparaty owadobójcze są w stanie przynieść oczekiwane rezultaty. Dlatego, zamiast wydawać pieniądze na bezowocne zwalczanie mrówek, lepiej od razu zgłosić się do firmy zajmującej się ich dezynsekcją.

 

 

 

TAGI: Zwalczanie mrówek w domu, firma zwalczająca mrówki, owady robaki, skuteczne metody zwalczania mrówek, rodzaje mrówek, gatunki mrówki,


Data Publikacji: 2017-03-29 19:37:00, Insektpol,

Kontakt z firmą Insektpol

kontakt Nowe Miasto Lub.:

ul. Grunwaldzka 7
13-300 Nowe Miasto Lub.
tel: +48 505 177 654
e-mail: biuro@insektpol.pl

kontakt Mrągowo:

ul. Lubelska 8b
11-700 Mrągowo
tel: +48 505 502 749
e-mail: insektpol@o2.pl

kontakt Gdańsk:

tel: +48 533 318 998
e-mail: gdansk@insektpol.pl

kontakt Płock:

tel: +48 693 707 762
e-mail: plock@insektpol.pl

kontakt Bydgoszcz:

tel: +48 533 351 155
e-mail: bydgoszcz@insektpol.pl

kontakt Toruń:

tel: +48 533 351 162
e-mail: torun@insektpol.pl

kontakt Grudziądz:

tel: +48 693 707 762
e-mail: grudziadz@insektpol.pl

kontakt Warszawa:

tel: +48 732 732 770
e-mail: warszawa@insektpol.pl

kontakt Gdynia:

tel: +48 533 318 998
e-mail: gdynia@insektpol.pl

kontakt Mińsk Mazowiecki:

tel: +48 732 732 770
e-mail: minsk@insektpol.pl

kontakt Łódź:

tel: +48 693 707 762
e-mail: lodz@insektpol.pl

kontakt Olsztyn:

ul. Strąkowa 49
10-846 Olsztyn
tel: +48 533 331 215
e-mail: olsztyn@insektpol.pl

kontakt Elbląg:

tel: +48 533 318 998
e-mail: elblag@insektpol.pl

Reklamacje i uwagi:

e-mail: reklamacje@insektpol.plPokaż Insektpol na większej mapie.


Insektpol Warszawa

Insektpol, dezynsekcja, dezynfekcja, fumigacja
Wszelkie prawa zastrzeżone
Własność InsektPol Tomasz Zawacki.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020