"O jakości można mówić, kiedy wracają do nas klienci, a nie produkty."

facebookgoogle plustwitteremail

Insektpol tlo

Pluskwa domowa

Pluskwa domowa - Skuteczne zwalczanie jest kluczowe. Pluskwy żywią się krwią organizmów stałocieplnych. Nie przebywają na swoich żywicielach tylko w ich pobliżu.

pluskwa domowa, zwalczanie pluskwy, oprysk na pluskwy

Jak wygląda pluskwa

Pluskwa domowa (Cimex lectularius) osiąga długość około 6 mm, jego owalne, spłaszczone ciało jest bary ciemnobrunatnej lub żółtobrunatnej. Na pięciokątnej głowie znajduję się aparat kłująco-ssący, który w czasie spoczynku jest położony na stronie brzusznej insekta. Dorosłe osobniki posiadają parę brzusznych tułowiowych gruczołów, wydzielają one substancję o silnym specyficznym zapachu, który można porównać do woni zgniłych malin. Zaś u larw te gruczoły znajdują się po stronie grzbietowej.

Tryb życia pluskwy domowej

Samica pluskwy domowej w ciągu jednego sezonu składa około 350 jaj przeważnie w marcu, maju i czerwcu. Jaja barwy perłowoszarej, wygięte łukowo, pokryte kleistą substancją dzięki czemu mogą przyklejać się do różnych powierzchni. Larwy wykluwają się w zależności od temperatury,  od 4 do 19 dni. Pluskwa domowa posiada 5 stadiów rozwoju larwalnego, każde z nich potrzebuje krwi aby przejść w kolejne stadium.

Występowanie pluskiew

Pasożyt występuje w środowisku ludzkim, w ciągu dnia chowa się w szczelinach łóżek, ścian, pod ramami obrazów, ramkami ze zdjęciami, w szafach, żaluzjach, zasłonach. przeważnie jest to schronienie oddalone do 2 - 3 m od żywicieli.

Jak zwalczać Pluskwy Domowe?

Należy odkurzyć wszystkie szczeliny w listwach podłogowych i szczeliny mebli, wszystkie szpary w ścianach i najdrobniejsze zakamarki, aby ta metoda była skuteczna należy być naprawdę dokładnym, a worek z odkurzacza wyrzucić do śmieci jak najdalej domu. W większości przypadków pasożyta można się pozbyć za pomocą urządzeń parowych, jest to jednak długotrwała czynność trwająca nawet do 9 tygodni. Dlatego najlepszym sposobem jest wizyta wyspecjalizowanych ekspertów, którzy za pomocą środków chemicznych pozbędą się problemu pluskwy domowej.

Zwalczanie Pluskwy domowej

 

Pluskwa domowa to owad, który odżywia się krwią ssaków- psów, kotów i innych zwierząt domowych, ale także człowieka. Potrafią one wytrzymać bez pożywienia nawet kilka miesięcy. Szkodniki te nie znikają same, dlatego konieczne jest, aby usunąć je od razu, kiedy tylko się pojawią.

Żerują wczesnym rankiem, kiedy to ssak jeszcze śpi, co powala na łatwiejszy dostęp do ofiary. Gdy już owad ukąsi, pojawiają oznaki podobne do ugryzienia komara- swędzenie oraz czerwony obrzęk. Nie jest to niebezpieczne, ale szczególnie uciążliwe dla osób, które uczulone są na ugryzienia takich owadów.

Pluskwy najczęściej pojawiają się tam, gdzie znajduje się ich pożywienie- łóżka oraz pościele- oraz w miejscach ciemnych takich jak szafy czy dywany.

 

Czy istnieją metody, które pozwolą na całkowite usunięcie szkodnika z mieszkań orz domów?

 

Podstawową rzeczą, jaką należy uczynić, jest dokładne wysprzątanie wszelakich miejsca, w których mogą znajdować się pluskwy czyli szafy, zakamarki podłóg, szpary w ścianach. Ponadto, jak najszybciej należy wyprać pościel, aby ewentualne zamieszkałe tam szkodniki nie rozprzestrzeniły się na resztę domu. Nie daje to jednak gwarancji całkowitego pozbycia się owadów. Najlepiej zgłosić się do wyspecjalizowanej firmy, która przy pomocy fachowego sprzętu oraz środków chemicznych , usunie szkodnika z pomieszczeń domowych oraz mieszkalnych.

Specjaliści naszej firmy po przeprowadzaniu wstępnej diagnozy, pomogą Państwu w całkowitym pozbyciu się niechcianego gościa. Przy pomocy odpowiednich środków chemicznych można mieć pewność, że w najbliższym czasie szkodnik nie wróci do mieszkania czy domu. Gdyby mieli Państwo jakiekolwiek pytanie, prosimy o kontakt.

 

Pluskwa domowa - zwalczanie

 

Jak się pozbyć pluskiew? Jak wygląda i skąd się bierze ten insekt? Jak wyglądają pluskwy domowe? Czy można zobaczyć jej zdjęcie? Skąd się biorą pluskwy domowe? Dlaczego nazywa się pluskwa łóżkowa? Dlaczego te robaki żyją w łóżkach, obrazach ? Jak należy dobierać odpowiednie preparaty i środki na pluskwy? Skąd Pluskwa Ludzka ma pokarm? Czy metoda ULV do skuteczny sposób na usunięcie pluskiew? Gazowanie pluskiew czy zamgławianie - jaka jest równica? Co odstrasza Pluskwy? Dezynsekcja pluskwy domowej to zadanie polegające na integrowalnych elementach i indywidualnym podejściu.

Zadzwoń odpowiemy na Twoje pytania.

 

 

Zwalczanie pluskiew wykonujemy na terenie całego kraju. Nasi technicy każdego dnia z sukcesem wykonują usługi na terenie miast:

Warszawa, Olsztyn, Toruń, Grudziądz, Mińsk Mazowiecki, Bydgoszcz, Mrągowo, Suwałki, Ełk, Braniewo, Białystok, Gdańsk, Elbląg, Gdynia, Malbork, Sopot, Pruszków, Mława, Olsztynek, Dobre Miasto, Włocławek, Wołomin,, Nowe, Brodnica, Ciechanów, Przasnysz, Ostrołęka, Tczew, Starogard Gdański, Zwalczanie pluskiew Warszawa, Malbork, Szczytno, Kętrzyn, Giżycko, Łomża, Świecie, Wejherowo, Piaseczno, Ostróda, Legionowo,

 


Data Publikacji: 2013-06-13 14:32:00, Insektpol,

Poleć innym ten artykuł:

facebookgoogle plustwitteremail

Kontakt z firmą Insektpol

kontakt Nowe Miasto Lub.:

ul. Grunwaldzka 7
13-300 Nowe Miasto Lub.
tel: +48 505 177 654
e-mail: biuro@insektpol.pl

kontakt Mrągowo:

ul. Lubelska 8b
11-700 Mrągowo
tel: +48 505 502 749
e-mail: insektpol@o2.pl

kontakt Gdańsk:

tel: +48 533 316 998
e-mail: gdansk@insektpol.pl

kontakt Bydgoszcz:

tel: +48 533 351 155
e-mail: bydgoszcz@insektpol.pl

kontakt Toruń:

tel: +48 533 351 162
e-mail: torun@insektpol.pl

kontakt Grudziądz:

tel: +48 693 707 762
e-mail: grudziadz@insektpol.pl

kontakt Warszawa:

tel: +48 732 732 770
e-mail: warszawa@insektpol.pl

kontakt Gdynia:

tel: +48 533 316 998
e-mail: gdynia@insektpol.pl

kontakt Mińsk Mazowiecki:

tel: +48 795 030 222
e-mail: minsk@insektpol.pl

kontakt Bełchatów:

tel: +48 533 342 998
e-mail: belchatow@insektpol.pl

kontakt Olsztyn:

ul. Strąkowa 49
10-846 Olsztyn
tel: +48 533 331 215
e-mail: olsztyn@insektpol.pl

kontakt Elbląg:

tel: +48 533 318 998
e-mail: elblag@insektpol.pl

Zwalczanie Kretów Warszawa

Odławianie Kun Gdańsk

Dezynsekcja Toruń

Dezynfekcja Warszawa

Ozonowanie Bydgoszcz

Zwalczanie Kretów Gdańsk

Zwalczanie Kretów

Ozonowanie

Dezynfekcja

Dezynsekcja

Odławianie Kun

Fumigacja

Gazowanie Zboża

Sprzątanie miejsc zgonu

Sprzątanie po zgonie

Usuwanie brzydkich zapachów

Odkomarzanie

Ochrona przed ptakami

Zwalczanie Gołębi

Odławianie Gołębi

Dezynsekcja Mieszkania

Ozonowanie Mieszkania

Zwalczanie Pluskiew

Zamgławianie ulv

Firma Zwalczająca szkodniki

Firma DDD

Zwalczanie Karaluchów

Zwalczanie Karaczanów

Zwalczanie Kleszczy

Zwalczanie kun

Zwalczanie kretów metody

Usuwanie zapachu kwasu masłowego

Neutralizacja zapachu kwasu masłowego

Zwalczanie mrówek

Zwalczanie Pluskiew domowych

Dezynsekcja archiwaliów

Fumigacja archiwaliów

Zwalczanie szkodników

Zwalczanie komarów

Fumigacja akt

Zwalczanie kretów

Zwalczanie kretów Warszawa

Zwalczanie kretów Gdańsk

Zwalczanie kretów Gdynia

Zwalczanie kretów Olsztyn

Zwalczanie kretów Ostróda

Zwalczanie kretów Brodnica

Zwalczanie kretów Grudziądz

Zwalczanie kretów Iława

Zwalczanie kretów Nowe Miasto Lubawskie

Zwalczanie kretów Bydgoszcz

Zwalczanie kretów Trójmiasto

Zwalczanie kretów Toruń

Zwalczanie kretów Malbork

Zwalczanie kretów Elbląg

Krety Zwalczanie

Krety Zwalczanie Warszawa

Krety Zwalczanie Gdańsk

Krety Zwalczanie Gdynia

Krety Zwalczanie Olsztyn

Krety Zwalczanie Ostróda

Krety Zwalczanie Brodnica

Krety Zwalczanie Grudziądz

Krety Zwalczanie Iława

Krety Zwalczanie Nowe Miasto Lubawskie

Krety Zwalczanie Bydgoszcz

Krety Zwalczanie Trójmiasto

Krety Zwalczanie Toruń

Krety Zwalczanie Malbork

Krety Zwalczanie Elbląg
Pokaż Insektpol na większej mapie.


Insektpol Warszawa

Insektpol, dezynsekcja, dezynfekcja, fumigacja
Wszelkie prawa zastrzeżone
Własność InsektPol Tomasz Zawacki.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018

dezynfekcja Iława, fumigacja Gdańsk, dezynsekcja Lubawa, deratyzacja Warszawa, Usługi Ozonowania w Olsztynie, Odkomarzanie Ostróda, deratyzacja Mrągowo, Osuszanie Olsztyn, haccp Grudziądz, program zwalczania szkodników, dezynfekcja kurników Żuromin, Fumigacja drewna, ozonowanie Toruń, Zwalczanie pluskiew Gdańsk, zwalczanie kun, deratyzacja mazowieckie, Dezynsekcja gazowa Gdynia, odpluskwianie Sopot, odławianie dzikich zwierząt Elbląg, sprzątanie po zgonie Malbork, firma ddd Tczew, sprzątanie po zmarłych Bydgoszcz, ochrona przed ptakami Szczytno, Barczewo, maty dezynfekcyjne Ełk, Program zwalczania szkodników, likwiadacja gniazda os, zwalczanie karaluchów, fumigacja gazowa Szczytno, Tępienie Warszawa, robaki w domu, Mińsk Mazowiecki, insekty w drewnie, Siedlce, Skuteczna dezynfekcja, Dzałdowo, Dezynsekcja gazowa, Osuszanie po zalaniu, Biskupiec, likwiadacja grzyba, Braniewo, Fumigacja palet, Odstraszanie ptaków, Nidzica, Odławianie gołębi, Fumigacja gazowa, Ozonowanie Warszawa

PHP: 1,1432 s | cache. Projekt i wykonanie: 102design.pl profesjonalne strony WWW