likwidacja, usuwanie gniazd szerszeni

Odkrycie w naszym domu lub na terenie posesji gniazda szerszeni wiąże się z wieloma problemami. Dobrze wiemy, że ukąszenie przez szerszenia jest bardzo bolesne i może być niebezpieczne, dlatego najszybciej należy pozbyć się gniazda szerszenie. Ale gdzie zadzwonić w przypadku pojawienia się gniazda szerszeni?

Usuwanie gniazd szerszeni – wezwać straż czy firmę dezynsekcyjną?

Pierwszym nad czym musimy się zastanowić to czy telefon do straży straży pożarnej jest konieczny. Telefon do straży powinien wystąpić tylko w sytuacji zagrożenia zdrowa i życia, a takie zdarzenia w przypadku usuwania gniazd szerszeni występuje rzadko. Zazwyczaj nie występują przesłanki do wezwania służb i usunięcie gniazda szerszeni musimy wykonać zatrudniając firmę dezynsekcyjną.

Czy mogę wezwać straż do gniazda szerszeni?

Aby przepisy w sprawie likwidacji gniazd szerszeni i innych rojów były jednolite powstał dokument opisujący kiedy należy wezwać straż pożarną a kiedy profesjonalną firmę zwalczającą gniazda szerszeni. Jeśli masz wątpliwości zapoznaj się z tym dokumentem: Zasad postępowania podczas interwencji prowadzonych w związku ze zgłoszeniem wystąpienia zagrożeń od rojów lub gniazd owadów błonkoskrzydłych.

Dlaczego lepiej wezwać firmę usuwającą gniazda szerszeni?

W wielu wypadkach lepiej będzie wezwać profesjonalną firmę zajmującą się dezynsekcją i zwalczaniem gniazd szerszeni, ponieważ zastosowane metody dają większą pewność że problem nie wróci.

gniazdo szerszeni na budynku

USUWANIE GNIAZD SZERSZENI

Profesjonalne firmy zajmujące się likwidacją gniazd szerszeni z obiektów, domów, pomieszczeń czy też posesji posiadają odpowiedni sprzęt, środki oraz przeszkolenie pozwalające na pozbycie się gniazd szerszeni i zabezpieczenie miejsca. Dzięki odpowiedniej wiedzy w likwidacji gniazd szerszeni większość usług pozwala na bezinwazyjne i nieszkodliwe pozbycie się szkodników. Jeśli masz wątpliwości możesz śmiało skontaktować się z nasza firmą a dobierzemy odpowiednią metodą zwalczania szerszeni.

Na czym polega usuwanie gniazd szerszeni?

Usuwanie gniazda szerszeni to skomplikowany zabieg polegający na zastosowaniu odpowiednich środków i metod w celu pozbyć się problemu całkowicie. Ze względu, iż zabiegi te mogą być niebezpieczne dla zdrowia nie należy przebywać w pobliżu przeprowadzania zabiegu.

Najskuteczniejszą metodą na pozbycie się szerszeni jest oprysk za pomocą preparatów owadobójczych dostępnych tylko dla profesjonalnych firm. Innymi rzadziej  stosowanymi metodami na pozbycie się szerszeni jest gazowanie za pomocą świec dymnych lub też zamgławianie ulv z użyciem owadobójczych preparatów.

Firma likwidująca gniazda szerszeni

Jeśli masz problem z gniazdem os lub szerszeni w domu, obiekcie, na poddaszu lub terenie posesji zadzwoń do nas a przedstawimy Ci swoją ofertę. Pamiętaj, że na straż pożarną dzwonimy jedynie w uzasadnionych przypadkach zagrożenia zdrowia lub życia!

likwiadacja gniazd os szerszeni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.