maty dezynfekcyjne, oczyszczanie, Warszawa, dezynfekcja

MATY DEZYNFEKCYJNE

Jesteśmy producentem mat dezynfekcyjnych

Firma INSEKTPOL jest producentem mat dezynfekcyjnych z pianki poliuretanowej obszytej materiałem zabezpieczającym przed szybkim zużyciem i wykończonej gumowanym tworzywem zapewniającym utrzymanie cieczy roboczej.

Dzięki takiemu połączeniu uzyskano wysoką chłonność oraz trwałość.

Maty wjazdowe dodatkowo zostały zabezpieczone z zewnątrz siatką z tworzywa ABS zapewniającą jeszcze dłuższą żywotność.


Chcesz zamówić maty dezynfekcyje? Zadzwoń +48 533 350 889

Dlaczego stosować maty dezynfekcyjne?

Maty dezynfekcyjne (dezynfekujące, odkażające) należą do podstawowych elementów wyposażenia nowoczesnych ferm, obiektów inwentarskich, firm farmaceutycznych, hal pieczarkarskich, firm przetwórstwa spożywczego i wielu innych.

maty wjazdowe, maty do dezynfekcji samochodów

Maty dezynfekcyjne w znacznym stopniu ograniczają lub całkowicie zapobiegają przenoszeniu i wnoszeniu niebezpiecznych bakterii, wirusów i grzybów do stref produkcyjnych. Należy pamiętać, że w przypadku mokrych mat trzeba uzupełniać środków dezynfekujących. Firma Insektpol jest jednym z niewielu z branży dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji posiadającym środki z takim przeznaczeniem.

 

Zastosowanie mat odkażających

Maty dezynfekcyjne (do dezynfekcji, odkażania) zalecane są na wyposażeniu:

 • W chlewniach, gospodarstwach trzody chlewnej (w związku z asf)
 • zakładów przetwórstwa spożywczego,
 • zakładów produkujących leki i kosmetyki,
 • pieczarkarni, szklarni, chłodni i magazynów,
 • przejść granicznych,
 • stacji kwarantanny zwierząt,
 • obiektów inwentarskich: do kurników, chlewni, obór,
 • miejsc spędów i skupów zwierząt,
 • na targach i wystawach rolniczych,
 • w laboratoriach,
 • w lecznicach weterynaryjnych,
 • i innych podmiotach

Maty dezynfekcyjne to podstawowa bariera i zabezpieczenie zakładów produkcyjnych, gospodarstw rolniczych, przejść granicznych i innych miejsc narażonych na niebezpieczeństwo chorób zakaźnych.

Maty dezynfekcyjne dla trzody

Maty dezynfekcyjne są także stosowane w walce z wirusem asf. Hodowcy trzody zabezpieczają nimi chlewnie oraz budynki gospodarcze a niekiedy nawet całe gospodarstwa. Zabezpieczenie gospodarstwa poprzez wyłożenie mat dezynfekcyjnych to jedna podstawowych zasad bioasekuracji w walce z afrykańskim pomorem świń. Maty dezynfekcyjne do chlewni nie różnią się niczym od zwykłych mat dezynfekcyjnych z wyjątkiem przepisów, które precyzują jakie wymiary mają mieć te maty. Takie maty dezynfekcyjne powinny mieć  nie mniej jak 1m długości oraz szerokość powinna być dostosowana do szerokości wejścia.

Maty Dezynfekcyjne Cennik

BUDOWA MATY DEZYNFEKCYJNEJ

Maty dezynfekcyjne produkowane przez firmę INSEKTPOL wykonane są z pianki poliuretanowej, która jest jednym z bardziej wytrzymałych materiałów, odpornych na wiele czynników zewnętrznych.

Ponadto, obszyta jest ona specjalnym materiałem, którego zadaniem jest zabezpieczenie przed zbyt wczesnym zużyciem. Wykończenie maty stanowią gumowe elementy zapewniające utrzymanie cieczy roboczej. Powiązanie wszystkich tych materiałów w matach dezynfekcyjnych zapewnia wysoką chłonność oraz trwałość na lata.

Dodatkowo, maty wjazdowe po zewnętrznej stronie posiadają siatkę wykonaną z tworzywa ABS, przez co żywotność produktu znacznie się wydłuża.

Stosowanie mat dezynfekcyjnych jest jednym z nieodłącznych elementów nowatorskich ferm, hal pierzarskich, szklarni, chłodni, firm farmaceutycznych czy obiektów inwentarskich. Poza tym swoją funkcję nienagannie spełniają także w branży spożywczej, kosmetycznej, leczniczej, laboratoryjnej oraz rolniczej.

Działanie mat dezynfekcyjnych polega na znacznym zmniejszeniu bądź całkowitemu zapobiegnięciu przedostania się bakterii, wirusów czy grzybów z zewnątrz jak i wnętrza (przenoszenie z pomieszczeń) w strefach produkcyjnych oraz z terenów zewnętrznych na kołach i obuwiu.

W przypadku, gdy dojdzie do przemoknięcia mat, należy-dla ich dalszego poprawnego działania- jak najszybciej uzupełnić je środkami dezynfekującymi.

Firma INSEKTPOL jest jedną z nielicznych firm, które w swojej ofercie proponują Państwu tak wytrzymałe i profesjonalne maty dezynfekcyjne. To innowacyjna metoda, która łączy w sobie szybkość działania oraz trwałość materiałów, zapewniając wygodę korzystania z niej. Jesteśmy potentatem w tej dziedzinie.

Rodzaje mat dezynfekcyjnych:

 • Maty dezynfekcyjne wjazdowe,
 • Maty dezynfekcyjne przejazdowe ruchu stałego,
 • Maty dezynfekcyjne wejściowe,
 • Maty dezynfekcyjne zalewowe,

Ważnym elementem w produkcji mat dezynfekcyjnych jest nie tylko estetyka, ale też wytrzymałość na warunki terenowe i atmosferyczne. Funkcjonalność zapewnia technologia wkładu maty, a podstawa maty powinna nie tylko być odpowiednio dobrana do potrzeb klienta, ale też właściwie zabezpieczona, by żywotność maty dezynfekcyjnej była jak najdłuższa. Ponadto warto jest do napełnienia maty stosować odpowiednie preparaty zapewniające wysoką skuteczność dezynfekcyjną i wydłużać żywotność maty dezynfekcyjnej.

Zaleca się stosować preparaty w formie koncentratu tj. DEZYNFEKTOL B -> KUP

Dezynfektol B należy rozcieńczyć 200 ml preparatu w 10 l wody biobójcza jest natychmiastowa.

preparat, płyn, środek, do ma dezynfekcyjnych

Dodatkowo w okresach zimowych należy stosować koncentrat DEZYNFEKTOL B + Nośnik MEGAFOG -> KUP

Megafog jest preparatem z naturalnej gliceryny farmaceutycznej, co zapewnia nie tylko polepszenie skuteczności działania i bezpieczeństwo stosowania, ale też zabezpiecza przed krzepnięciem cieczy roboczej w temperaturze nawet – 20 0 c.

W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat mat, zachęcamy do kontaktu z naszą firmą.

Pod numerem telefonu 533 350 889 udzielamy darmowych porad w zakresie doboru mat dezynfekcyjnych!

Zapraszamy do współpracy!

WAŻNE!

Nie zastosowanie się do instrukcji może być przyczyną uszkodzenia mat za które producent nie odpowiada.


Chcesz zamówić maty dezynfekcyje? Zadzwoń +48 533 350 889