Osa (Vespula vulgaris) to owad z gatunku błonkówki z rodziny osowatych. Niezwykle popularny, latający osobnik, pojawiający się głównie w sezonie wiosenno-letnim. O ile w ujęciu biologicznym są niezwykle pożytecznym stworzeniem, o tyle mogą stanowić za duże zagrożenie dla człowieka, wywołując m.in. wstrząs anafilaktyczny. Jeśli więc nieopodal zabudowań, pod dachem lub na poddaszu dojrzysz „hałaśliwe” gniazdo — szybko sięgnij po pomoc specjalistów!

Firma INSEKTPOL zajmuje się profesjonalnym usuwaniem gniazd os z pomieszczeń gospodarczych, terenów działek i poddaszy domów. Likwidacja gniazd os wymaga bowiem przygotowania, doświadczenia oraz odpowiedniego sprzętu i środków, dzięki którym cały proces przebiegnie sprawnie, bezpiecznie i bez ryzyka ukąszeń.

Zauważyłeś gniazdo na swojej posesji? Dostrzegłeś szkodniki w młynach lub w garażu? Czym prędzej skontaktuj się z naszymi specjalistami, aby umówić się na zabieg usuwania gniazda os. Zrób to, zanim owady zaczną stanowić poważne zagrożenie dla Ciebie i Twoich bliskich!

Kto usuwania gniazda os?

Usuwaniem gniazd powinni zajmować się wyłącznie doświadczeni eksperci, którzy przestrzegają norm bezpieczeństwa. Samodzielna likwidacja może być wyjątkowo niebezpieczna — zwłaszcza jeśli masz uczulenie na ukąszenia owadów.  Mimo iż wiele osób podejmuje się zwalczania os na własną rękę, nasza firma odradza te metody. Osy i szerszenie mogą być bardzo agresywne, a nieumiejętne usuwanie gniazd może skończyć się masowymi ugryzieniami, które nierzadko wywołują skrajne reakcje ze strony organizmu. Uwaga! Ukąszenie przez osy może spowodować poważne problemy zdrowotne, doprowadzając nawet do utraty życia.

Kto usuwa gniazda os? Bez obaw! W Insektpol zajmujemy się profesjonalnym usuwaniem gniazd os i szerszeni na terenie miast: Warszawa, Piaseczno, Legionowo, Gdańsk, Gdynia, Toruń, Bydgoszcz, Olsztyn, Grudziądz, Brodnica, Elbląg, Rypin, Iława, Ostróda.

Jak zlikwidować gniazdo os?

Dlaczego warto zlikwidować gniazdo os, zlokalizowane na poddaszu, pod altanką lub nieopodal dachu? Ponieważ jad os jest bardzo niebezpieczny dla alergików, którzy w skrajnych przypadkach mogą zareagować wstrząsem anafilaktycznym. W przypadku użądleń przez osy najgorsze są ukąszenia w okolicach szyi, podniebienia czy języka. Zwykle to one powodują obrzęk błon śluzowych, krtani a w najgorszym przypadku prowadzą do zablokowania dróg oddechowy. Objawami ukąszenia może być m.in. nagły i silny ból, opuchlizna, zaczerwienienie i powstający stan zapalny.

Samodzielna likwidacja gniazda os może być bardzo ryzykowna — głównie ze względu na zagrożenie ze strony owadów oraz na niską jakość dostępnych w marketach środków do likwidacji gniazd. Środki te są zazwyczaj słabsze i działają tylko chwilowo. Po ich zastosowaniu istnieje duże prawdopodobieństwo, że część owadów przeżyje zabieg i… ponownie założy gniazdo na Twojej posesji.

Jak zlikwidować gniazdo os w ziemi?

Usuwanie gniazda os w ziemi może być niebezpieczne, dlatego też wymaga to maksymalnej ostrożności. Osy bywają agresywne, zwłaszcza jeśli poczują się zagrożone — dlatego też zaleca się skontaktowanie się z firmą Insektpol, która ma odpowiednie doświadczenie i sprzęt do przeprowadzania tak złożonych akcji.

Jak usunąć gniazdo os w ziemi? Najlepiej cały proces przeprowadzać w nocy, gdy większość owadów znajduje się w gnieździe. Specjaliści, aby zmniejszyć ryzyko ataku, używają także dedykowanego środka owadobójczego, który nieco „uśpi” czujność owadów. W całym procesie należy zachować najwyższe środki ostrożności — m.in. założyć odpowiednią odzież ochronną, która zmniejszy ryzyko nieprzyjemnych objawów użądlenia. Ważne jest, aby działać spokojnie i powoli. Nie należy wywoływać agresywnej reakcji ze strony os, dlatego też lepiej robić to bez głośnych urządzeń, hałasu i dodatkowych bodźców.

Tak wiele zmiennych, konieczność zapewniania odpowiedniej ochrony oraz przygotowania warunków środowiskowych sprawia, że usuwanie gniazd os lepiej powierzyć zaufanej firmie, która od lat specjalizuje się w tejże branży. Pod żadnym pozorem nie powinny podejmować się tego dzieci, alergicy, domownicy cierpiący na fobię (tzw. entomofobia) oraz osoby niemające doświadczenia w pracy z tak agresywnymi owadami.

Usuwanie gniazda os zimą

Usuwanie gniazda os zimą może być dla nich wyjątkowo niebezpieczne! W większości przypadków owady zimują — tj. są w stanie uśpienia lub drzemki. Wyciągnięcie lub zniszczenie gniazda w mroźnych miesiącach może spowodować, że osy obudzą się, a następnie nie przetrwają trudnych warunków środowiskowych.

Dlatego też, jeśli gniazdo os znajduje się w miejscu, które stanowi realne zagrożenie dla ludzi (np. w pobliżu wejścia do domu lub na poddaszu), skontaktuj się z naszymi profesjonalistami, którzy posiadają odpowiedni sprzęt i środki, które nie zaburzają naturalnego cyklu życia owadów.

Usuwanie gniazda os — cena

Ile kosztuje usunięcie gniazda os? Ostateczna cena zależy od wielu czynników, tj. lokalizacja gniazda, jego wysokość oraz dostępność. Ceny takiej usługi nie da się ustalić jednakowo dla każdego klienta, dlatego zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Zastanawiasz się, jak usunąć gniazdo os z poddasza? Nie jesteś pewien jak zlikwidować gniazdo os pod dachem i na dodatek dostrzegasz robaki w kuchni? Poznaj cenę naszych usług, skontaktuj się z nami i przedstaw swoją sytuację. Zaufaj naszemu doświadczeniu — dowiedz się, co możemy dla Ciebie zrobić!