31 Paź

Dezynfekcja pomieszczeń po zgonie

Zdarzają się sytuacje, że dochodzi do zgonu w pomieszczeniach mieszkalnych, autach gdzie ciało przebywa tam przez jakiś czas zanim zostanie odnalezione. W związku z taką sytuacją wymagana jest szczególna ostrożność pod względem higienicznym. Śmierć następuje nagle, gdy akcja serca ulega przerwaniu i dochodzi do zgonu, w organizmie zaczynają tworzyć się procesy gnilne. Podczas nich wydzielają się ptomainy (jad trupi), które są zagrożeniem dla naszego życia. W związku z istniejącym zagrożeniem nie powinniśmy samodzielnie sprzątać miejsca zgonu.

Po zgonach pomieszczenia powinny zostać oddane do dezynfekcji, aby mogły być w dalszym ciągu użytkowane. Zanim zaczniemy proces dezynfekcji należy odpowiednio się zabezpieczyć (maska, okulary, strój jednorazowy). Jeśli to możliwe dowiedzieć się w jakich okolicznościach doszło do zgonu, ponieważ zmarły mógł być zarażony chorobą zakaźną, w związku z czym musimy dodatkowo się zabezpieczyć.

Pierwszym etapem procesu sprzątania jest dezynfekcja całego wyposażenia w którym nastąpił zgon. Następnie należy usunąć wszystkie niebezpieczne pozostałości (krew, mocz, kał, tkanki). Należy usunąć wszystkie pozostałe meble i przedmioty, które zostają zutylizowane. Kolejnym etapem jest czyszczenie ścian, sufitów, podłóg, okien i drzwi, ponieważ owady które wylęgają się przy rozkładzie ciała mogą być we wszystkich pomieszczeniach. Końcowym etapem procesu dezynfekcji jest ozonowanie. Do zabiegu wykorzystywany jest gaz ozon O3, który jest silnym utleniaczem, w związku z czym jesteśmy w stanie uzyskać środowisko czyste pod względem mikrobiologicznym, chemicznym i zapachowym.

Dezynfekcję pomieszczeń po zgonie powinna przeprowadzić odpowiednio wykwalifikowana firma, która posiada zabezpieczenia i wie jak postępować w takiej sytuacji.

Wykonujemy specjalistyczne działania zapewniające bezpieczeństwo, a na nasze usługi udzielamy gwarancji.

TAGI: Dezynfekcja po zgonach Warszawa, Sprzątanie po śmierci Gdańsk, Ozonowanie po trupie Gdynia, Dezynfekcja Olsztyn, Miejsce śmierci Toruń, Firma sprzątająca,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *