sprz tanie po zgonach2
31 paź

Dezynfekcja pomieszczeń po zgonie

Zdarzają się sytuacje, że dochodzi do zgonu w pomieszczeniach mieszkalnych, autach gdzie ciało przebywa tam przez jakiś czas zanim zostanie odnalezione. W związku z taką sytuacją wymagana jest szczególna ostrożność pod względem higienicznym. Śmierć następuje nagle, gdy akcja serca ulega przerwaniu i dochodzi do zgonu, w organizmie zaczynają tworzyć się procesy gnilne. Podczas nich wydzielają się ptomainy (jad trupi), które są zagrożeniem dla naszego życia. W związku z istniejącym zagrożeniem nie powinniśmy samodzielnie sprzątać miejsca zgonu.

Po zgonach pomieszczenia powinny zostać oddane do dezynfekcji, aby mogły być w dalszym ciągu użytkowane. Zanim zaczniemy proces dezynfekcji należy odpowiednio się zabezpieczyć (maska, okulary, strój jednorazowy). Jeśli to możliwe dowiedzieć się w jakich okolicznościach doszło do zgonu, ponieważ zmarły mógł być zarażony chorobą zakaźną, w związku z czym musimy dodatkowo się zabezpieczyć.

Pierwszym etapem procesu sprzątania jest dezynfekcja całego wyposażenia w którym nastąpił zgon. Następnie należy usunąć wszystkie niebezpieczne pozostałości (krew, mocz, kał, tkanki). Należy usunąć wszystkie pozostałe meble i przedmioty, które zostają zutylizowane. Kolejnym etapem jest czyszczenie ścian, sufitów, podłóg, okien i drzwi, ponieważ owady które wylęgają się przy rozkładzie ciała mogą być we wszystkich pomieszczeniach. Końcowym etapem procesu dezynfekcji jest ozonowanie. Do zabiegu wykorzystywany jest gaz ozon O3, który jest silnym utleniaczem, w związku z czym jesteśmy w stanie uzyskać środowisko czyste pod względem mikrobiologicznym, chemicznym i zapachowym.

Dezynfekcję pomieszczeń po zgonie powinna przeprowadzić odpowiednio wykwalifikowana firma, która posiada zabezpieczenia i wie jak postępować w takiej sytuacji.

Wykonujemy specjalistyczne działania zapewniające bezpieczeństwo, a na nasze usługi udzielamy gwarancji.

TAGI: Dezynfekcja po zgonach Warszawa, Sprzątanie po śmierci Gdańsk, Ozonowanie po trupie Gdynia, Dezynfekcja Olsztyn, Miejsce śmierci Toruń, Firma sprzątająca,