Nie dezynfekowana, oczyszczana czy ozonowana klimatyzacja jest powodem wielu chorób oraz przyczynia się do rozwijania alergii. Problem tego typu występuje nie tylko w samochodach, klimatyzacjach domowych, ale też w przemysłowych ciągach i wentylacjach. Miejsca które korzystają z tego typu urządzeń to biurowce, hotele, hale przemysłowe oraz obiekty użyteczności publicznej. Przebywanie w takich miejscach z niezdezynfekowanym kanałem/ instalacją wentylacji grozi poważnym uszczerbkiem zdrowia.

Metody dezynfekcji kanałów wentylacyjnych oraz klimatyzacji

O3 Ozonowanie klimatyzacji to proces pozwalający na szybkie zlikwidowanie czynników powodujących nie tylko zagrzybienie ale też powstawanie przykrych zapachów. Ozon (alotropowa postać tlenu) przez swoje właściwości kilkadziesiąt razy mocniejsze od chloru w formulacji gazowej (co ułatwia dostęp nawet do bardzo ukrytych zakamarków) likwiduje- wirusy, bakterie, roztocza oraz grzyby, a do tego eliminuje przykre zapachy wydzielane przy włączaniu się klimatyzacji.

Przy wyborze tego rodzaju usługi należy zwrócić uwagę czy firma świadcząca posiada profesjonalne urządzenia o dużej wydajności  (generatory ozonu) , dysponuje miernikiem ozonu oraz wystawia protokół po usługowy.  

Sucha para – ten czynnik nie tylko pozwala na stosowanie wysokiej jakości chemii, ale też wnika i penetruje elementy klimatyzacji od środka działając wysoką temperaturą, która już w 60% likwiduje większość szkodliwych elementów występujących wewnątrz.  Tego rodzaju usługa pozwala na zastosowanie podwójnego działania jakim jest chemia i biologia. Podwójne uderzenie w bakterie, wirusy, alergeny i roztocza dają natychmiastowy efekt i jest alternatywą niekiedy dla ozonu (czyści).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.