zonowanie mieszka

Ozonowanie mieszkań, samochodów i domów.

Jak skutecznie usunąć nieprzyjemny zapach z auta?

Zwykłe pranie tapicerki nie wystarczy. Kupujemy samochód a tam niemiła niespodzianka. Papierosy, wilgoć, zapach zwierząt. To przykre zapachy które najtrwalej wnikają do wnętrza auta. Proponujemy Państwu deodoryzcję ozonowaniem, usuwanie zapachów a także osuszanie z badaniem poziomu wilgotności. To jedyny skuteczny sposób na przywrócenie świeżości w aucie.

Twój dom został dotknięty pożarem? Zalaniem?

Metoda ozonowania jest idealna do pomieszczeń dotkniętych pożarem, zalaniem. Walka z zapachem spalenizny może trwać latami i zakończyć się niepowodzeniem. Jesteśmy w stanie w szybkim czasie wyeliminować te przykre i uciążliwe zapachy.

Deakaryzacja – ozon idealny dla alergików!

Ponad 300.000 osób w naszym kraju jest uczulonych na kurz domowy. Nie mogą przebywać w pomieszczeniach zakurzonych, nie mogą sprzątać. Uczulenie u nich wywołują alergeny znajdujące się w odchodach roztoczy kurzu domowego (Dermatophagoides farinae, D. pteronyssinus) na drobnych cząstkach kurzu. Ozon je skutecznie niszczy, a także ogranicza rozwój roztoczy kurzu domowego.

Wystarczy wykonać zabieg deakaryzacji metodą ozonowania raz na kwartał a osiągniemy 90% skuteczności. Domy alergików wreszcie będą bezpieczne.

Ozonowanie w służbie zdrowia.

Sterylne i idealne warunki w szpitalach zapewni zabieg ozonowania już po 12 godzinnej emisji. Szpitale, przychodnie, karetki pogotowia to miejsca szczególnie narażone na bakterie i wirusy. Ich obecność stanowi wielkie zagrożenie dla pacjentów. Dezynfekcja ozonowaniemto 100% skuteczności w przywracaniu odpowiednich warunków dla pacjentów. Zaletą tej metody jest wnikanie, dezynfekowanie trudno dostępnych miejsc. Proces ten zapobiega dalszym infekcjom a także odświeża powietrze i usuwa nieprzyjemne zapachy jakie często spotykamy w szpitalach czy przychodniach.

Hotelarstwo i gastronomia

Ceniony jest w hotelarstwie i gastronomii, gdyż z pokoi gościnnych usuwa zapachy powstałe podczas palenia papierosów, a z pomieszczeń ogólnie dostępnych np. zapachy powstałe podczas przyrządzania posiłków w kuchni, smażalni, czy pizzerii (zapach oleju po smażeniu). Pokój hotelowy z nieświeżym i zanieczyszczonym powietrzem można przemienić w świeże i pachnące pomieszczenie w ciągu 20-30 minut po wykorzystaniu ozonatora. Zabieg umożliwia przygotowanie pomieszczeń dla nowych gości w znacznie krótszym czasie.

Ozonowanie w placówkach edukacyjnych.

Szkoły, żłobki, przedszkola to miejsca w których dzieci są najbardziej narażone na infekcje i wirusy. Z uwagi na fakt, że nie wszystkie środki chemiczne można stosować w takich miejscach – ozonowanie sprawdzi się doskonale. Jako, że wnika w najbardziej trudne miejsca, usunie bakterie i wirusy nie tylko z łazienek czy leżaków ale też z zabawek i przedmiotów codziennego użytku. Ozonowanie jest w 100% metodą ekologiczną, bezpieczną dla najmłodszych.

Ozonowanie w przetwórstwie spożywczym, rybnym i mięsnym.

Żywność powinna być przygotowywana w nieskazitelnych warunkach. Tam gdzie mamy do czynienia z jedzeniem nie można stosować środków chemicznych do zachowania czystości. Ozonowanie jako metoda w 100% ekologiczna, jako jedyna może mieć bezpośredni kontakt z żywnością. Mięso pozbawione bakterii jest dłużej świeże i nie wytwarza nieprzyjemnego zapachu. Ozonowanie owoców i warzyw eliminuje czynniki rozkładu tj. pleśnie i grzyby co przedłuża termin przydatności do spożycia. W celu utrzymania najwyższej jakości żywności zaleca się ozonowanie lodówek, chłodziarek, lad, narzędzi jak również środków transportu towaru.

Hodowla zwierząt.

Utrzymanie odpowiedniej higieny w chlewniach, kurnikach, oborach da nam gwarancje świeżego i zdrowego mięsa. To miejsca najczęściej poddawane zabiegom ozonowania. Pozwala to na utrzymanie zwierząt w zdrowiu, nie dochodzi do  epidemii a przy okazji eliminuje się przykre zapachy. Ozonowanie doskonale sprawdzi się w schroniskach dla zwierząt czy w ogrodach zoologicznych.

Gabinety kosmetyczne i fryzjerskie.

Ozon pozwala na dezynfekcje narzędzi salonów piękności co obniża ryzyko zakażenia bakteryjnego. Usuwa także zapach środków kosmetycznych, lakierów i farb do włosów itp.

Usługi pogrzebowe.

Niezmiernie ważne jest aby miejsca w których przygotowywane jest ciało do pochówku było bezpieczne i sterylne dla osób tam pracujących. Ozonowanie zapewni odpowiednie warunki także w chłodniach, kaplicach czy karawanach. Ośrodki sportowe i szatnie Po skończonym meczu piłki na zamkniętej hali oraz w szatni mamy do czynienia z niezliczoną ilością bakterii a także z mieszaniną przykrych zapachów. ozonowanie to idealny sposób na odświeżenie pomieszczeń i zapewnienie dzięki temu komfortu sportowcom.

Zalety ozonowanie – podsumowanie.

  • deodoryzacja – usuwanie zapachów z pomieszczeń i aut
  • dogłębna dezynfekcja
  • usuwanie pleśni, grzybów, wirusów i bekterii z pomieszczeń
  • deakaryzacja – usuwanie alergenów
  • wspomaganie osuszania