Jak wygląda pluskwa

Pluskwa domowa (Cimex lectularius) osiąga długość około 6 mm, jego owalne, spłaszczone ciało jest bary ciemnobrunatnej lub żółtobrunatnej. Na pięciokątnej głowie znajduję się aparat kłująco-ssący, który w czasie spoczynku jest położony na stronie brzusznej insekta. Dorosłe osobniki posiadają parę brzusznych tułowiowych gruczołów, wydzielają one substancję o silnym specyficznym zapachu, który można porównać do woni zgniłych malin. Zaś u larw te gruczoły znajdują się po stronie grzbietowej.

Tryb życia pluskwy domowej

Samica pluskwy domowej w ciągu jednego sezonu składa około 350 jaj przeważnie w marcu, maju i czerwcu. Jaja barwy perłowoszarej, wygięte łukowo, pokryte kleistą substancją dzięki czemu mogą przyklejać się do różnych powierzchni. Larwy wykluwają się w zależności od temperatury,  od 4 do 19 dni. Pluskwa domowa posiada 5 stadiów rozwoju larwalnego, każde z nich potrzebuje krwi aby przejść w kolejne stadium.

cykl rozwojowy pluskwy

Występowanie pluskiew

Pasożyt występuje w środowisku ludzkim, w ciągu dnia chowa się w szczelinach łóżek, ścian, pod ramami obrazów, ramkami ze zdjęciami, w szafach, żaluzjach, zasłonach. przeważnie jest to schronienie oddalone do 2 – 3 m od żywicieli.

Jak sprawdzić czy w domu są pluskwy?

Obecność pluskiew możemy stwierdzić na kilka sposobów. Pierwszym śladem mogą być ugryzienia pluskiew na naszym ciele. Jeśli na ciele zauważyłeś zgrupowane czerwone plamki, to warto było by się zastanowić czy to nie ugryzienia pluskiew. Poszukiwania należy zacząć od materacy i łóżek, ponieważ w tych miejscach naczęściej przebywa pluskwa domowa.

Jak zwalczać Pluskwy Domowe?

Należy odkurzyć wszystkie szczeliny w listwach podłogowych i szczeliny mebli, wszystkie szpary w ścianach i najdrobniejsze zakamarki, aby ta metoda była skuteczna należy być naprawdę dokładnym, a worek z odkurzacza wyrzucić do śmieci jak najdalej domu. W większości przypadków pasożyta można się pozbyć za pomocą urządzeń parowych, jest to jednak długotrwała czynność trwająca nawet do 9 tygodni. Dlatego najlepszym sposobem jest wizyta wyspecjalizowanych ekspertów, którzy za pomocą środków chemicznych pozbędą się problemu pluskwy domowej.

Zwalczanie Pluskwy domowej

Pluskwa domowa to owad, który odżywia się krwią ssaków– psów, kotów i innych zwierząt domowych, ale także człowieka. Potrafią one wytrzymać bez pożywienia nawet kilka miesięcy. Szkodniki te nie znikają same, dlatego konieczne jest, aby usunąć je od razu, kiedy tylko się pojawią.

 

Ugryzienia pluskiew

Żerują wczesnym rankiem, kiedy to ssak jeszcze śpi, co powala na łatwiejszy dostęp do ofiary. Gdy już owad ukąsi, pojawiają oznaki podobne do ugryzienia komara- swędzenie oraz czerwony obrzęk. Nie jest to niebezpieczne, ale szczególnie uciążliwe dla osób, które uczulone są na ugryzienia takich owadów.

ugryzienia pluskwy domowej

Pluskwy najczęściej pojawiają się tam, gdzie znajduje się ich pożywienie- łóżka oraz pościele- oraz w miejscach ciemnych takich jak szafy czy dywany.

Czy istnieją metody, które pozwolą na całkowite usunięcie szkodnika z mieszkań oraz domów?

 

Jak się pozbyć pluskiew łóżkowych

Podstawową rzeczą, jaką należy uczynić, jest dokładne wysprzątanie wszelakich miejsca, w których mogą znajdować się pluskwy czyli szafy, zakamarki podłóg, szpary w ścianach. Ponadto, jak najszybciej należy wyprać pościel, aby ewentualne zamieszkałe tam szkodniki nie rozprzestrzeniły się na resztę domu. Nie daje to jednak gwarancji całkowitego pozbycia się owadów. Najlepiej zgłosić się do wyspecjalizowanej firmy, która przy pomocy fachowego sprzętu oraz środków chemicznych, pozbędzie się pluskwy z pomieszczeń domowych oraz mieszkalnych.

Specjaliści naszej firmy po przeprowadzaniu wstępnej diagnozy, pomogą Państwu w całkowitym pozbyciu się niechcianego gościa. Przy pomocy odpowiednich środków chemicznych można mieć pewność, że w najbliższym czasie szkodnik nie wróci do mieszkania czy domu. Gdyby mieli Państwo jakiekolwiek pytanie, prosimy o kontakt.

Pluskwa domowa – zwalczanie

Jak się pozbyć pluskiew? Jak wygląda i skąd się bierze ten insekt? Jak wyglądają pluskwy domowe? Czy można zobaczyć jej zdjęcie? Skąd się biorą pluskwy domowe? Dlaczego nazywa się pluskwa łóżkowa? Dlaczego te robaki żyją w łóżkach, obrazach ? Jak należy dobierać odpowiednie preparaty i środki na pluskwy? Skąd Pluskwa Ludzka ma pokarm? Czy metoda ULV do skuteczny sposób na usunięcie pluskiew? Gazowanie pluskiew czy zamgławianie – jaka jest równica? Co odstrasza Pluskwy? Dezynsekcja pluskwy domowej to zadanie polegające na integrowalnych elementach i indywidualnym podejściu.

 

 

Zadzwoń odpowiemy na Twoje pytania.

tel.: +48 732 732 770, email: biuro@insektpol.pl

 

zwalczanie pluskiew

 

Zwalczanie pluskiew wykonujemy na terenie całego kraju. Nasi technicy każdego dnia z sukcesem wykonują usługi na terenie miast:

Warszawa, Olsztyn, Toruń, Grudziądz, Mińsk Mazowiecki, Bydgoszcz, Mrągowo, Suwałki, Ełk, Braniewo, Białystok, Gdańsk, Elbląg, Gdynia, Malbork, Sopot, Pruszków, Mława, Olsztynek, Dobre Miasto, Włocławek, Wołomin,, Nowe, Brodnica, Ciechanów, Przasnysz, Ostrołęka, Tczew, Starogard Gdański, Zwalczanie pluskiew Warszawa, Malbork, Szczytno, Kętrzyn, Giżycko, Łomża, Świecie, Wejherowo, Piaseczno, Ostróda, Legionowo,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.