Obecność szczurów i myszy

Szkodniki w szczególności szczury i myszy należą do grupy jednych z najbardziej inteligentnych i stwarzających największe straty finansowe szkodników. Podczas dokonywania odpowiednich zabiegów deratyzacji lub rozpoczęcie monitoringu szkodników za pomocą podstawowych narzędzie do zwalczania gryzoni metodami fizycznymi, takimi jak: pułapki i chwytacze lub chemicznymi: karmnik z trutką należy również mieć na uwadze miejsca niedostępne dla człowieka z powodu swojej wielkości.

Nowoczesne metody monitoringu

Otwory wentylacyjne, różne korytarze, szczeliny w ścianach lub posadzce jak i pozostałe małe otwory są idealnym schronieniem dla gryzoni jak również owadów. Zabieg dezynsekcji będzie nieskuteczny jeśli nie zadbamy o sprawdzenie takich miejsc i zastosowanie w nich środka chemicznego. W tym celu na pewno pomocna będzie nowoczesna technologia dostępna w branży dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji, którą stosuje firma INSEKTPOL.

Zagrożenia z obecności gryzoni

Kamera do monitoringu pozwala sprawdzić szczeliny, otwory i miejsca gdzie ludzkie oko nie jest wstanie dosięgnąć i dostrzec znajdującego się tam zagrożenia. Ciekawostką jest fakt, że myszy wystarcza szczelina wielkości złotówki, aby przedostać się do naszego mieszkania i rozpocząć swoją niszczycielską misje. Zanieczyszczając swoimi odchodami żywność, niszcząc meble i przenosząc różne groźne choroby.

Tagi: monitoring szkodników, audyt zagrożeń, certyfikat HACCP, kamerka poglądowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.