Usterki hydrauliczne, żywioł i powodzie to najczęstsze przyczyn zalań domów, gospodarstw, piwnic, budynków mieszkalnych i zakładów pracy. Wszystkie te sytuacje pociągają za sobą szkody, które wymagają profesjonalnych działań. Te docelowo mają zapobiegać dalszym usterkom, jednocześnie zmniejszając ewentualne koszty związane z remontem i naprawą instalacji. Działaniami tymi może być osuszanie w Olsztynie. 

Osuszanie budynków Olsztyn

Osuszanie budynków Olsztyn to profesjonalna usługa, który ma zmniejszyć poziom zawilgocenia — zarówno na ścianach, jak i na sufitach oraz podłogach. Dzięki niej, w relatywnie krótkim czasie, możliwe jest ponowne eksploatowanie pomieszczeń — bez ryzyka pogłębiania uszkodzeń i wytwarzania się pleśni. 

Ważne jest, aby zabieg ten wykonywany był pod okiem doświadczonej firmy, która potrafi dostosować metody pod konkretne potrzeby i wyzwania związane z zalanym wnętrzem.

Osuszanie po zalaniu Olsztyn

Osuszanie po zalaniu Olsztyn polega nie tylko na „odessaniu”, ale i usunięciu wilgotnego powietrza, które osadziło się na elewacji. Przeprowadzony mechanizm zapewnia odpowiednie warunki środowiskowe, usuwając skutki związane z zalaniem, usterkami hydraulicznymi lub powodzią. Czas trwania całego procesu uzależniony jest od metrażu, stopnia zawilgocenia i powstałych szkód. Zwykle jednak oscyluje on od kilku do kilkunastu dni — aż do momentu „oddania” wody przez budynek. 

Osuszanie mieszkań Olsztyn

Specjaliści wskazują, że prawidłowy poziom wilgotności oscyluje od 40% do maksymalnie 60%. Wyższy parametr może być niebezpieczny zarówno dla zdrowia (np. poprzez tworzenie pleśni), jak i dla elewacji oraz tynków (w tym przypadku poziom wilgotności powinien być wielokrotnie niższy). 

Szacuje się, że w Polsce nawet 10% budynków nie spełnia tych wymogów — tj. wymagają one pilnego, kompleksowego osuszania, które ochroni tynki, mury i elementy konstrukcyjne. Nie jest więc prawdą, że problem zawilgoceń dotyczy wyłącznie domostw objętych powodzią. 

Bagatelizowanie tych danych może być niezwykle kosztowne i niebezpieczne. Lekarze wskazują, że długotrwałe przebywanie w zawilgoconym pomieszczeniu pociąga za sobą lawinę objawów ze strony układu nerwowego (np. bóle głowy i apatię) i oddechowego (np. katar i zapalenie zatok). W skrajnych przypadkach — wilgoć może także obniżyć wartość budynku, wymuszając liczne, kosztowne remonty.

Jeśli więc w Twojej spiżarni, garażu, domu lub biurze doszło do zalania — nie czekaj! Sięgnij po pomoc specjalistów z Insektpol, który mają wieloletnie doświadczenie w pracy na trudnym terenie. Zapraszamy i zachęcamy do kontaktu, aby uzyskać więcej informacji o wolnych terminach i wycenie. Nie trać czasu na nieskuteczne metody — wybierz naszą efektywność i zapoznaj się z innymi usługami, tj. ozonowanie Olsztyn!