zabezpieczenie przed ptakami firma

Problem ptaków na balkonie, dachu, kominie, rynnach

Ptaki takie jak gołębie, jaskółki a także wróble potrafią przyspożyć mieszkańcom miast wielu problemów. Głównym kłopotem z ich bytowaniem na terenie miast jest zasiedlanie dachów budynków i miejsc takich jak parapety, rynny, gzymsy czy też kominy. Ptaki te zanieczyszczają miejsca w których przebywają sporą ilością odchodów, które poza wizualnym aspektem przenoszą groźne drobnoustroje chorobotwórcze. Związki chemiczne w odchodach ptaków powodują także rdzewienie metalowych konstrukcji i odbarwienia na lakierze samochodowych co jest kłopotliwym problemem.

Zwalczanie ptaków a przepisy prawa

W kwestiach zwalczania ptaków (odwławiania) przepisy prawa zezwalają na ich częściowe wyłapanie i przesiedlenie lub montaż elementów odstraszających. Bardzo ważne jest aby montowane elementy lub metody stosowane do odławiania ptaków nie raniły ich i nie wpływały na ich ogólną liczebność. W przypadku odławiania ptaków ponadto wymagana jest zgoda odpowiednich organów na ich przesiedlenie.

zabezpieczenie przed patakami

Wszelkie metody pozbycia się ptaków ograniczające im dostęp do miejsc ich regularnego występowania lub rozrodu traktowane są jako niszczenie schronień i miejsc lęgowych. Czynności te są zakazane wobec gatunków objętych ochroną.

Jak odstraszyć ptaki z dachu

Najlepszą metodą na odstraszanie ptaków z dachów jest montaż kolców na ptaki, które zapobiegają osiadaniu ptactwa na kominach, rynnach czy innych elementach dachów. Ważne w przypadku montażu kolców jest ich odpowiedni dobór i montaż w miejscach bytowania ptaków, tak aby faktycznie spełniały swoją funkcję. Istnieje kilka rodziai kolców na ptaki stosowanych przez profesjonalne firmy ddd. Kolce na ptakich różnią się między innymi ilością kolców, długością, oraz metodą montażu.

Zabezpieczenie przed ptakami cena

Cena zabezpieczenia dachu przed ptakami może znacznie różnić się w zależności od miejsc zasiedlanych przez ptaki, ilości kolców która będzie potrzebna czy też rodzaju zastosowanych kolców na gołębie, jaskółki i wróble. 

Jeśli jesteś zainteresowany montażem kolców na ptaki przez naszą cenę, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo a wykonamy dla ciebie wycenę zabezpieczenia przed ptakami i doradzimy najlepszą możliwoą metodę.

Zabezpieczenie gzymsu przed ptakami