zwalczanie komar w

Jednym z elementów naszej pracy jest odkomarzanie czyli zabiegi chemiczne (zamgławianie, opryskiwanie, opylanie) celem których jest zmniejszenie intensywności bytowania komarów.Usługa odkomarzania to doskonała propozycja dla każdego posiadacza domku z ogrodem, działki oraz wszelkich instytucji z terenami zielonymi. Z pewnością niejednokrotnie przydarzyło się Państwu, że długo wyczekiwaną imprezę plenerową czy nawet zwykły dzień w ogrodzie zakłóciły uciążliwe komary i meszki.

Odkomarzanie – skuteczne zwalczanie komarów

Komary – owady z rzędu muchówek, występują na całym świecie w Polsce 47 gatunków.Komar pospolity ma ok 6 mm, przezroczyste skrzydła i dwie podłużne pręgi na grzbietowej stronie tułowia.Jak wszystkie owady z rodziny muchówek podlegają przeobrażeniu zupełnemu.Samica po zapłodnieniu szuka żywiciela (np.człowiek, bydło) po na kuciu skóry pobiera krew.Po kilku dniach składa w wodzie stojącej ok 100jaj.Po upływie 24 do 36 godzin wylęgają się larwy, które z kolei po ok 10 dniach zmieniają się w poczwarkę.A po ok czterech dniach powstaje z niej dorosły owad – komar.Do rozwoju potrzebują odpowiedniej temperatury od 20 do 25 stopni Celsjusz.Osobniki dorosłe latają wieczorami w chmarach nad podmokłymi terenami, w pobliżu jezior, rzek, stawów. Chorobotwórcze następstwa ukłuć wywołane przez samice hematofagicznych gatunków komarów to przede wszystkim alergie wywołane wydzieliną gruczołów ślinowych i wprowadzanie do krwi żywiciela różnych patogenów.Oprócz oczywistej  dokuczliwości owady te przenoszą chorobotwórcze dla człowieka i zwierząt mikroorganizmy.Jedną z chorób przenoszonych przez komary jest malaria w Polsce została wyeliminowana.Notuje się obecnie pojedyncze przypadki tej choroby u osób zainfekowanych(np. podczas wakacji)na terenach krajów tropikalnych.

Wracając do tematu odkomarzania z pewnością zadajecie sobie Państwo pytanie jak się pozbyć uciążliwych komarów? Przede wszystkim walkę należy rozpocząć od wszelkich zabezpieczeń zarówno indywidualnych jak zabezpieczeń pomieszczeń.Mówiąc o zabezpieczeniach indywidualnych mam na myśli zakładanie odpowiedniej odzieży zasłaniającej jak największą część ciała, oraz stosowanie chemicznych środków odstraszających, których na ryku jest wiele np.: BROS, OFF. Spryskuje się nimi lub smaruje odsłonięte części ciała. Jeżeli chodzi o zabezpieczenia pomieszczeń warto pomyśleć o siatkach w oknach.W pomieszczeniach można umieścić urządzenia wydzielające chemiczną substancję.
Do naturalnych metod można wymienić wanilię, kamforę,eukaliptus, anyż, lawendę, olejek goździkowy, środki te można stosować na odzież. Właściwości odstraszające mają również rośliny: pelargonie, kocimiętka, bazylia oraz Plectranthus coleoides.

Zabieg odkomarzania należy wykonywać precyzyjnie i starannie.W parkach, ogrodach i zabudowaniach gospodarczych osobniki dorosłe komarów zwalcza się głównie za pomocą produktów biobójczych przeznaczonych do tępienia komarów.Aplikowane są one za pomocą opryskiwaczy lub za pomocą specjalistycznej aparatury gwarantującej opryskiwanie ultra nisko objętościowe (ULV) lub zamgławianie.Elewację budynków opryskuje się do wysokości 3 m a zarośla trawy krzaki co najmniej 30m od budynków.

Podczas procesu zamgławiania rozpylona i podgrzana mgła dociera nawet w miejsca najbardziej niedostępne takie jak pęknięcia w murze, ubytki glazury, za boazerie drewniane i z tworzyw, itp. Wysoka skuteczność może trwać nawet do 5 tygodni. Wszystko zależy od warunków atmosferycznych, takich jak: opady, siła wiatru, bliskości miejsc wylęgu komarów itp. Metoda zamgławiania wykorzystywana jest również w zwalczaniu chociażby much, os, karaluch i mrówek.

Jaki jest skuteczny środek na komary w ogrodzie?

Na polskim rynku jest wiele dostępnych środków chemicznych oraz wiele opinii na temat ich działania, ale ważne jest nie tylko jak skutecznie działa na komary, lecz istotnym jest jego bezpieczeństwo. Aktualnie klienci wykonujący zabiegi we własnym zakresie stosują głównie środki na permetrynie. Preparaty stosowane do odkomarzania powinny być aplikowane wraz ze środkiem zwiększającym ich skuteczność, przyczepność, trwałość oraz penetrację np. Nośnik MEGAFOG Professional.

Domowe sposoby na komary w ogrodzie

Najlepszym sposobem na zwalczanie komarów są metody chemiczne. Chemiczne metody zwalczania komarów to zamgławianie ULV, Zamgławianie termiczne i zamgławianie grubokroplistym opryskiem. Spośród wymienionych wcześniej metod najczęściej stosowaną jest odkomarzanie przy pomocy oprysku grubokroplistego.

Zamgławianie ULV polega na wytworzeniu drobnej mgły, która wnika nawet w niewielkie szczeliny. Wytwarzana w metodzie ULV mgła ma w swoim składzie środek owadobójczy oraz substancję powodującą przyklejanie się środka owadobójczego do zamgławianych powierzchni. Rozpylane w metodzie ULV środki pokrywają wszelkie rosnące w poddawanym zamgławianiu miejscu rośliny.
Istnieje szereg czynników wpływających na skuteczność odkomarzania. Duży wpływ na skuteczność tego zabiegu ma pogoda. Deszcze wymywają insektycydy i zmniejszają skuteczność odkomarzania. Dlatego przed rozpoczęciem odkomarzania należy sprawdzić prognozę pogody i upewnić się, że deszcz nie zmniejszy skuteczności przeprowadzanego zabiegu. Najlepsze pory na odkomarzanie to wczesny ranek i późne popołudnie. Przed przeprowadzeniem odkomarzania należy zadbać o bezpieczeństwo znajdujących się w pobliżu ludzi i zwierząt.

O przeprowadzaniu zabiegu odkomarzania zawsze należy najpierw poinformować sąsiadów. Szczególnie istotne jest to jeżeli w pobliżu miejsca w którym przeprowadzane jest odkomarzanie znajdują się ule z pszczołami. Oczka wodne i inne zarybione akweny znajdujące się na odkomarzanym terenie powinny zostać przykryte folią, a znajdujące się na odkomarzanym terenie przedmioty powinny zostać z niego usunięte. Należy też pozamykać wszystkie drzwi i okna znajdujących się w pobliżu odkomarzanego miejsca budynkach. Najlepszym sposobem na zwalczanie komarów jest odkomarzanie . Jest to skuteczny sposób na poradzenie sobie z problem komarów i wyeliminowanie komarów. Dzięki odkomarzaniu można pozbyć się komarów na dłużej.

Odkomarzanie to skuteczny sposób na komary

Dzięki odkomarzaniu można rozwiązać problem komarów. Skutecznie zmniejsza ono liczebność komarów i innych gatunków owadów występujących w miejscu w którym jest ono przeprowadzane. Odkomarzanie może być przeprowadzane wszędzie tam gdzie komary występują w dużych ilościach czyli między innymi w ogrodach, parkach, placach zabaw, polach golfowych, osiedlach nad jeziorami i innych miejscach w których występują komary. Odkomarzanie często zamawiane jest przez osoby prywatne mające problem z komarami występującymi w pobliżu ich domów. Instytucjami zlecającymi odkomarzanie często są również samorządy.