22 kwietnia 2014

Gryzonie – szczury i myszy

Są one wszystkożerne, potrafią przetrwać w trudnych warunkach. Walka z nimi nie jest łatwa, szczególnie w przedsiębiorstwach przemysłu spożywczego. Mają tam nieograniczony dostęp do żywności, kryjówki oraz miejsce do gniazdowania. 

Gryzonie są najbardziej aktywne tuż po zachodzie słońca oraz przed wschodem słońca, więc jeśli podejrzewamy ich obecność najlepiej jest szukać w ciągu dnia wszystkich charakterystycznych znaków ich obecności tj. odgłosy gryzienia, piski, nory, ścieżki.

Przed przystąpieniem do walki z gryzoniami konieczna jest dokładna inspekcja budynku oraz jego otoczenia.Służy to określeniu miejsc aktywności szkodników i przede wszystkim zidentyfikowaniu ich. Kolejnym krokiem jest wdrożenie integrowanej metody zwalczania szkodników IPM, na która składa się wiele skomplikowanych etapów. Należy pamiętać o szkodliwości wszystkich chemicznych preparatów stosowanych w tego typu zabiegach i ograniczać je do minimum.

Najlepiej jest stosować różne metody walki z gryzoniami jednocześnie, ponieważ walka chemiczna może okazać się niewystarczająca.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.