Ssaki kretowate – zwalczanie kretów itd.

Zwalczanie kretów

KIM I SKĄD JEST KRET?

Kret europejski (talpa europaea), kret zachodnioamerykański (scapanus orarius), kret szczotkoogoniasty (parascalops breweri).

W Polsce najczęściej można spotkać kreta europejskiego „talpa europaea” ( cinerea, europaea europaea, velessiensis ) , zaliczonego do rzędu Soricomorpha/ rodziny kretowatych.

Wymiary osobników dorosłych to około 110 gram masy ciała i długości w granicach od 16- 21 centymetrów. Podłużne rurkowate ciało zakończone lejkowatym pyszczkiem uzębionym 44 zębami. 

Zwierzęta te z natury są przystosowane do kopania w ziemi, tworzenia kanałów w których budują swoje gniazda posłane mchem i trawą. Odżywiają się larwami owadów, dżdżownicami oraz małymi kręgowcami.  Likwidacja,odstraszanie i zwalczanie kretów, karczników i nornic.

JAK ŻYJĄ KRETY?

Krety budują system tuneli na powierzchni około 5000m2 kopią kanały poziome oraz pionowe zakończone tzw. „Kretownią „ korytarze podziemne tworzy z prędkością około 15 metrów/ godzinę. Największą aktywność u tych zwierząt można zaobserwować w godzinach rannych około 5 godzin intensywnych działań, a następnie kilku godzinny odpoczynek. Samica kreta rodzi do 7 małych w ciąży 28 dniowej. Małe krety osiągają dojrzałość płciową po jednym roku, a żyją do 5 lat.

JAK WALCZYĆ Z KRETEM?

Jak pozbyć się kretów i innych szkodników w ogrodzie? To nie łatwa sprawa wymagająca stosownych środków oraz wiedzy w zakresie odławiania i zwalczania tego typu intruzów. Stosowane muszą być zintegrowane metody, które gwarantują bardzo wysoką skuteczność. Firma INSEKTPOL zapewnia profesjonalne pozbycie się tego rodzaju problemu. Skutecznie pozbywa się kretów, karczników i nornic na terenach zamkniętych. 

firma zwalczająca krety

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.