Ozonowanie Gdańsk — rodzaj profesjonalnego zabiegu, wykonywanego we wnętrzach, wymagających skutecznego usunięcia uciążliwych zapachów, a także grzybów i pleśni. Specjaliści podkreślają również, że jest to zabieg, który może skutecznie usunąć grasujące insekty, budzące nie tylko obrzydzenie i strach, ale także stanowiące za poważne zagrożenie dla domowników i zwierząt. Entomolodzy jasno wskazują bowiem, że wiele owadów może przenosić patogeny, drobnoustroje i wirusy. Dlatego też tak ważne jest regularne wykonywanie i powtarzanie tej usługi — zwłaszcza w przypadku alergików, dzieci i osób starszych, które są szczególnie narażone na negatywne działanie pleśni i grzybów.

Ozonowanie mieszkań w Gdańsku ma na celu: nieść lepsze samopoczucie, poprawić koncentrację, zmniejszyć ryzyko powstawania alergii (oddechowych i skórnych), a także obniżyć liczebność szybko rozmnażających się insektów, które żywią się krwią żywicieli, przenoszą patogeny i niszczą żywność.

Ozonowanie mieszkań Gdańsk

Ozonowanie i usuwanie brzydkich zapachów w Gdańsku to usługa, którą wykonuje się nie tylko w halach i magazynach, ale także w domach i na prywatnych posesjach, w których ulatnia się intensywny aromat — np. wilgoci i stęchlizny.

Ozonowanie mieszkania lub ozonowanie pojazdów najlepiej jest przeprowadzać w sposób cykliczny. Wśród sygnałów, które zwiastują, że konieczne będzie przeprowadzenie tejże usługi, wymienia się:

  • powstanie reakcji alergicznych,
  • nawracające infekcje,
  • pojawienie się insektów, które są źródłem patogenów i drobnoustrojów.

Uwaga! Docelowo zabieg należy przeprowadzać pod okiem wykwalifikowanych ekspertów, którzy przez lata pracują z ozonem (tj. alotropową odmianą tlenu, składającą się z trójatomowych cząsteczek). Domowe sposoby zwykle nie są aż tak skuteczne.

Ozonowanie Gdańsk — biura

Ozonowanie bardzo często przeprowadza się w zakładach pracy, w przestrzeniach publicznych, a także w hotelach, szpitalach, szkołach i biurach. Lokale tego typu narażone są na powstawanie mikrobów i pestycydów, które mogą być źródłem licznych problemów zdrowotnych. Udowodniono także, że regularnie przeprowadzany zabieg może zmniejszyć częstotliwość występowania infekcji i reakcji alergicznych (również tych skórnych).

Cały zabieg ozonowania trwa zwykle od kilku minut do godziny. Tak sprawnie przeprowadzane prace nie wymagają wielogodzinnych przygotowań i odbywania kwarantanny. W rzeczywistości bowiem, po tym jak ozon zamieni się w nieszkodliwy ditlen O2,  pracownicy mogą wrócić do biura. Ostatecznie więc nie zabieg nie zaburza dnia i gwarantuje ciągłość pracy w danej organizacji.

Badania wskazują, że ozonowanie pomieszczeń może usunąć nawet 80% CABP (kwas mrówkowy i octowy), a także znaczny odsetek mikrozanieczyszczeń i szkodliwych substancji o charakterze toksycznym, Przykładem takich substancji jest chloropikryn — tj. organiczny związek chemiczny z grupy drażniących. Specjaliści wskazują, że dzięki ozonowaniu można usunąć go w nawet ∼90%!

Ozonowanie Gdańsk — cena

Ozonowanie Gdańsk — cena uzależniona jest od ilości pomieszczeń, metrażu, koniecznych działań i przeprowadzenia odpowiednich metod. Aby otrzymać indywidualną wycenę i ofertę, zachęcamy do kontaktu ze specjalistami Insektpol. W swojej pracy bazujemy na wiedzy i doświadczeniu, dlatego też sięgamy wyłącznie po skuteczne i przetestowane techniki. Wiemy, jak ważne jest zdrowie, dlatego stawiamy na efektywność i bezpieczeństwo. Zapraszamy już teraz do kontaktu!