Ozonowanie mieszkań
Wszyscy chcemy żyć w sterylnym, od wolnym bakterii, wirusów i przykrych zapachów środowisku. Ozonowanie mieszkanie, ozonowanie domu, ozonowanie samochodu lub ozonowanie miejsc użyteczności publicznej to skuteczny sposób na uzyskanie tego efektu. Ozon właściwie zastosowany jest bezpieczny, ale zastosowany w sposób niewłaściwy może okazać się groźny w związku z czym jego stosowanie należy zawsze powierzać wysoce wykwalifikowanym specjalistom.
Ozonowanie od dawna stosowane było do uzdatniania wody i w stomatologii. W ostatnich latach staje się ono coraz bardziej popularnym sposobem na dezynfekcje i usuwanie nieprzyjemnych zapachów przeprowadzane w innych miejscach. Dzięki ozonowaniu możliwa jest dezynfekcja mieszkań w tym również dezynfekcja mieszkań w których nastąpił zgon, dezynfekcja samochodów, dezynfekcja domów, dezynfekcja biur, dezynfekcja restauracji, usuwanie nieprzyjemnych zapachów z mieszkań, usuwanie nieprzyjemnych zapachów z domów i usuwanie nieprzyjemnych zapachów z samochodów.
Co to jest ozonowanie mieszkania
Ozonowanie mieszkania przeprowadzane jest za pomocą ozonu warto więc na początek przyjrzeć się temu czym właściwie jest ozon. Ozon jest odmianą tlenu. Od zwykłego tlenu będącego jednym z głównych składników atmosfery odróżnia go to, że zbudowany jest nie z dwóch, ale z trzech atomów tlenu. Ozon podobnie jak zwykły tlen w standardowych temperaturach ma postać gazową.
Na czym polega ozonowanie mieszkania
Ozonowanie mieszkania lub ozonowanie samochodów umożliwia zwalczanie żyjących w nich niepożądanych organizmów małej lub mikroskopijnej wielkości. Zwalczane w ten sposób są między innymi wirusy, bakterie, niewielkie gatunki owadów oraz wiele innych organizmów. Ozonowanie to również skuteczny sposób na zwalczanie nieprzyjemnych zapachów. Ozonowanie jest wyjątkowo skuteczną metodą usuwania nieprzyjemnych zapachów. Ozonowanie nie maskuje ich tak jak inne metody, ale prowadzi do ich rzeczywistej i trwałej neutralizacji.
Jak ozonować mieszkanie
Ozonowanie mieszkań może być niebezpieczne w związku z czym przed jego rozpoczęciem osoby mieszkające w miejscu, które będzie odbywało się ozonowanie powinny je opuścić. Dotyczy to za równo ludzi jak i zwierząt domowych. Przed działaniem ozonu warto również zabezpieczyć znajdujący się w ozonowanym pomieszczeniu sprzęt.
W zależności od zwalczanego zagrożenia w celu uzyskania maksymalnych efektów konieczne może być również połącznie ozonowania z innymi metodami np. umycie ścian środkiem grzybobójczym w celu zwalczenia pleśni lub umycie podłóg oraz szereg innych działań w miejscu zgonu. To jakie konkretnie dodatkowe metody będą konieczne uzależnione jest od szeregu czynników w tym od przyczyny dla której przeprowadzane jest ozonowanie. Mieszkanie w których przeprowadzane będzie ozonowanie powinny zostać odpowiednio uszczelnione na czas zabiegu. Umożliwi to uzyskanie odpowiedniego poziomu ozonu w ozonowanym miejscu i zapobiegnie jego przedostawaniu się do pomieszczeń w których jest on niepożądany.
Skąd bierze się ozon podczas ozonowania?
Ozon stosowany podczas ozonowania wytwarzany jest za pomocą generatorów ozonu. Generatory te przetwarzają dwuelementowe cząsteczki tlenu w cząsteczki trójelementowe, czyli ozon. Generatory ozonu zazwyczaj umieszczane są podczas ozonowania na podwyższeniu. Wynika to z faktu, że ozon jest cięższy od powierza i opada w dół podczas zabiegu ozonowania mieszkania. Umieszczenie generatora ozonu na podwyższeniu umożliwia bardziej równomierne rozprowadzenie ozonu w pomieszczeniu w którym się on znajduje. W równomiernym rozprowadzeniu ozonu w pomieszczeniu pomocne może być również skorzystanie z wentylatorów.
Ile trwa ozonowanie mieszkania?
Długość ozonowania mieszkania uzależniona jest od stężenia ozonu i powodów dla których w danym miejscu przeprowadzany jest zabieg ozonowania. To jakie stężenie ozonu możliwe jest do uzyskania w danym miejscu uzależnione jest od mocy i ilości zastosowanych generatorów ozonu, objętości pomieszczeń i poziomu szczelności pomieszczeń.
Najczęściej ozonowanie mieszkania trwa jedną lub dwie godziny. Po upływie tego czasu pomieszczenie poddawane ozonowaniu powinno zostać odpowiednio wywietrzone. Jeśli pomieszczenie poddawane ozonowaniu nie będzie używane przez jakiś czas nie jest to konieczne. Ozon po upływie pewnego czasu sam rozpada się do zwykłych cząsteczek tlenu, które są całkowicie bezpieczne za równo dla ludzi jak i dla zwierząt.
Zapach ozonu
Ozon ma charakterystyczny zapach, który wyczuwalny jest nawet przy bardzo niewielkim, nie stanowiącym zagrożenia dla człowieka stężeniu tego gazu. Właśnie od charakterystycznego zapachu pochodzi nazwa tego gazu, która po starogrecku oznacza pachnący.
Samodzielne ozonowanie mieszkania
Aby ozonowanie mieszkania było z jednej strony bezpieczne, a z drugiej skuteczne niezbędne jest utrzymywanie stężenia ozonu na odpowiednim poziomie. Jeśli ozonowanie zostanie przeprowadzone niewłaściwie może dojść do zatrucia. Objawami zatrucia ozonem są między innymi podrażnienie oczu, kaszel, bóle głowy, senność, wzrost ciśnienia i drapanie w gardle. Z tego powodu samodzielne przeprowadzanie ozonowania nie jest dobrym pomysłem. Samodzielne ozonowanie może doprowadzić również do uszkodzenia znajdujących się w danym miejscu przedmiotów. Na szczęście odpowiednio wykwalifikowana osoba może z łatwością uniknąć wszelkich niebezpieczeństw, które wiążą się z ozonowaniem.
Szukasz firmy zajmującej się ozonowaniem mieszkań i domów?
Zaufaj naszej firmie z wieloletnim doświadczeniem!
Zadzwoń i otrzymaj darmową wycenę.
Tel.: +48 505 177 654, email: biuro@insektpol.pl