szkolenie2

Dnia 08.07.2015 r. firma INSEKTPOL zorganizowała szkolenie branżowe na temat „Szkodliwości ptaszyńca kurzego i pleśniakowca lśniącego w hodowli drobiu”, mające na celu przybliżenie problemu oraz możliwości zwalczania w.w. szkodników w obiektach inwentarskich. Mieliśmy przyjemność gościć kierownictwo ICB Pharma z Jaworzna, z którym współpracujemy już od dłuższego czasu.

szkolenie z usług DDD, oprysk na owada

Pierwszą część szkolenia stanowiło seminarium, na które Mateusz Równy, manager oddziału w Nowym Mieście Lubawskim, przygotował prezentację pt.„Biologia, szkodliwość oraz zwalczanie pleśniakowca lśniącego”. Przedstawił uczestnikom spotkania anatomię szkodnika, najczęstsze obszary występowania oraz zagrożenia wynikające z jego obecności w kurniku, a także możliwe metody dezynsekcji. Natomiast problem ptaszyńca kurzego zobrazował dyrektor ICB Pharma, pan Dawid Liszka. Swoje wystąpienie rozpoczął od omówienia budowy anatomicznej oraz morfologicznej, szkodliwości oraz możliwych miejsc bytowania pasożyta na żywicielu oraz w obiektach. Uczestnicy mogli zasięgną informacji o innowacyjnym środku do zwalczania ptaszyńca, który lada chwila ma znaleźć się na rynku.

W drugiej części spotkania grupa szkoleniowców udała się na fermę indyków, gdzie cennych wskazówek i informacji udzielał doświadczony lekarz weterynarii z AviPoint, Albert Nakielski. Omówił najczęściej występujące na fermach drobiu choroby wywołane przez szkodniki oraz możliwość zapobiegania ich występowaniu, a także doradzał jakie metody dezynfekcji i dezynsekcji stosować w takich obiektach.

ferma drobiu, profesjonalna firma DDD

Pracownicy INSEKTPOL zdobyli kolejne informacje na temat walki ze szkodnikami, jak również pozostałych aspektów związanych z branżą DDD. Szkolenie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a w przyszłości mamy zamiar częściej organizować tego rodzaju spotkania.

Tagi: Insektpol, deratyzacja Warszawa, dezynfekcja Bełchatów, ozonowanie Mrągowo, fumigacja Legnica