dezynsekcja

Dezynsekcją nazywamy zwalczanie owadów. Dezynsekcją zajmują się firmy DDD znane też jako firmy pest control lub firmy zwalczające szkodniki. Osoby zlecające dezynsekcje firmom DDD często zadają sobie pytanie, czy dezynsekcja jest niebezpieczna oraz czy dezynsekcja jest szkodliwa dla ludzi ? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Dezynsekcja nie jest niebezpieczna, ale pod pewnymi warunkami.

Zatrucie po dezynsekcji – nie ryzykuj

Aby dezynsekcja była bezpieczna musi ona zostać przeprowadzona przez profesjonalną firmę dysponującą wysoko wykwalifikowanymi pracownikami i odpowiednim sprzętem przeznaczonym do likwidacji owadów. Samodzielne przeprowadzanie dezynsekcji przez przypadkowe osoby nie posiadające doświadczenia w przeprowadzaniu tego typu zabiegów jest niebezpieczne dla zdrowia przeprowadzających ją osób oraz dla osób, które będą przebywać w miejscach w których przeprowadzane są działania dezynsekcyjne.

To jakie zagrożenia czyhają na niefachowe osoby podejmujące się dezynsekcji uzależnione jest od metody, którą wybiorą w celu przeprowadzenia zwalczania owadów.

Zagrożenia podczas dezynsekcji

Dezynsekcja najczęściej przeprowadzana jest metodami chemicznymi przy użyciu trujących dla owadów substancji. Jeśli zachowane zostaną odpowiednie środki ostrożności nie ma ryzyka powstania zagrożenia dla ludzi. Jeśli jednak odpowiednie środki ostrożności nie zostaną zachowane może dojść do powstania ryzyka dla ludzi. Może się tak stać przede wszystkim w przypadku samodzielnego przeprowadzania zabiegu lub skorzystania z usług niefachowej firmy DDD.

Nie przeprowadzaj zabiegu dezynsekcji sam.
Zadzwoń do nas tel. 732 732 770

Niebezpieczeństwo wystąpienia takiego zdarzenia zmniejsza fakt, że większość najbardziej niebezpiecznych, ale też jednocześnie najbardziej skutecznych  substancji stosowanych przez firmy DDD do zwalczania szkodników nie jest dostępnych dla zwyczajnych niezajmujących się profesjonalnie zwalczaniem szkodników osób. Większość spośród używanych w celu zwalczania owadów substancji jest mniej niebezpiecznych dla ssaków do których zaliczamy również człowieka niż dla owadów. Inne niż chemiczne metody zwalczania szkodników wiążą się z dużo mniejszym zagrożeniem.

Samodzielne przeprowadzanie zabiegu dezynsekcji

Mówiąc o zagrożeniach związanych z samodzielnym przeprowadzaniem dezynsekcji nie należy też zapominać o zagrożeniach związanych z faktem, że samodzielne przeprowadzanie dezynsekcji może być nieskuteczne. Zagrożenie to nie jest może tak groźne w skutkach jak inne zagrożenia, które zostały opisane przed chwilą, ale za to zdarza się zdecydowanie częściej. W przypadku samodzielnego przeprowadzania dezynsekcji można wręcz powiedzieć, że regułą jest to, że taki zabieg jest nieskuteczny lub tylko częściowo skuteczny, a nie to, że jest skuteczny.