koronawirus ochrona

Dezynfekcja mieszkania po chorobach zakaźnych to jedna z podstawowych czynności, które należy wykonać. Patogeny mogą rozprzestrzeniać się nie tylko poprzez kontakt między ludzmi ale mogą także osadzać się na różnych powierzchniach zagrażając innym osobom. Jest tak także w przypadku koronawirusa COVID-19, który rozprzestrzenia się bardzo szybko i stanowi duże zagrożenie.

Jak długo wirusy i bakterie mogą żyć na powierzchniach

Wirusy i bakterie w tym także koronawirus może przetrwać na różnych powierzchniach w mieszkaniu nawet do kilkunastu dni. W przypadku Koronowirusa COVID-19 mówi się o tym że może on przetrwać i stanowić zagrożenie od kilku godzin nawet do kilku dni na różnych powierzchniach. Długość aktywności zależy głównie o warunków otocznia panujących w miejscu rozwijania się wirusów i bakterii takich jak temperatura. wilgotność czy też rodzaj powierzchni.

Odkażanie mieszkania po koronawirusie

Aby mieć pewność, że po chorobie pozbyliśmy się problemu wirusów i bakterii zalecane jest przeprowadzenie dezynfekcji mieszkania. Jest to bardzo ważne aby nie narażać swoich bliskich przed zagrożeniem, które może czekać na przedmiotach i powierzchniach.

Zalecenia po chorobie:

  • Zdezynfekować powierzchnie i przedmioty w mieszkaniu, które był narażone na kontakt z chorą osobą. (blaty kuchenne, szafki, podłogi, stoły, itp.)
  • Dobrze wywietrzyć mieszkanie aby znajdujące się w powietrzu organizmy chorobotwórcze nie osiadały na powierzchniach.
  • Umyć i wyparzyć sztućce i naczynia w gorącej lub wrzącej wodzie.
  • Pozbyć się śmieci aby zachować higienę w mieszkaniu (chusteczki po chorym, ręczniki papierowe, itp.)
  • Pozbyć się starych przedmiotów higieny osobistej używanych przez chorego. (szczoteczki do zębów, gąbki, itp.)

dezynfekcja mieszkania koronawirus


Szukasz firmy zajmującej się dezynfekcją mieszkań? Zaufaj firmie z wieloletnim doświadczeniem i skorzystaj z naszych usług. Wykonaliśmy setki takich usług. Zapewniamy bezpieczeństwo i skuteczność naszych usług.

Tel.: +48 505 177 654, email: biuro@insektpol.pl, -> Formularz kontaktowy


Jak rozprzestrzenia się Koronawirus COVID-19?

Wirusa COVID-19 ludzie mogą złapać od innych osób, które mają wirusa. Choroba rozprzestrzenia się między ludźmi poprzez małe kropelki z nosa lub ust, które rozprzestrzeniają się, gdy osoba kaszle lub wydycha powietrze. Kropelki te lądują na przedmiotach i powierzchniach wokół osoby. Inni ludzie następnie zarażają się wirusem dotykając tych przedmiotów lub powierzchni, a następnie dotykając oczu, nosa lub ust.

Jaki jest okres inkubacji koronawirusa COVID-19?

Okres inkubacji to czas między złapaniem wirusa a wysątpieniem pierwszych objawów. W przypadku koronowirusa wynosi on od 1 do nawet 14 dni, lecz najczęściej jest to około 5 dni.

Jak się zabezpieczać przed koronawirusem?

Zalecamy na bieżąco przeglądać informacje na temat wirusa COVID-19, które można uzyskać na stronie Światowej Organizacji Zdrowia (Coronawirus) oraz stosować się do podstawowych zasad higieny.

Zalecenia WHO (Światowej Organizacji Zdrowia)

  • Regularnie i dokładnie myj ręce alkoholowym ręcznikiem do rąk lub myj je wodą z mydłem.
  • Zachowaj co najmniej 1 metr odległości od siebie i każdego, kto kaszle lub kicha.
  • Unikaj dotykania oczu, nosa i ust.
  • Upewnij się, że ty i ludzie wokół ciebie przestrzegacie higieny dróg oddechowych. Oznacza to zakrycie ust i nosa zgiętym łokciem lub tkanką podczas kaszlu lub kichania.
  • Zostań w domu, jeśli źle się poczujesz. Jeśli masz gorączkę, kaszel i trudności w oddychaniu, zwróć się o pomoc lekarską i wcześniej zadzwoń. Postępuj zgodnie ze wskazówkami lokalnego urzędu zdrowia.

Oferujemy profesjonalną dezynfekcję. Zaufaj renomowanej firmie!

Zajmujemy się profesjonalnym wykonywanie zabiegów dezynfekcji w domach, mieszkaniach, szkołach, firmach, obiektach użyteczności publicznej. Musisz wykonać zabieg dezynfekcji ale masz wątpilwości? Zadzwoń a my odpowiemy na twoje pytania.

Tel.: +48 732 732 770, email: biuro@insektpol.pl