ozonowanie na koronawirusy

Czym jest Sars-Cov-2

Sars-Cov-2 to wirus, który wywołuje chorobę COVID-19. Wirus ten pojawił się w grudniu 2019 roku w mieście Wuhan w środkowych chinach. Na aktualny moment rozprzestrzenił się on na ponad 30 krajów i terytoriów na świecie, w tym także kilka kraji europejskich, m. in. Włochy, Niemcy, Francję, Finladię, Grecję, Polskę.

Jakie zagrożenie powoduje Koronawirus

Koronawirus SARS-Cov-2 przeniosi się drogą kropelkową co oznacza, że rozprzestrzenia się bardzo szybko poprzez powietrze oraz dotkanie zainfekowanych powierchni. Najczęstsze objawy to: gorączka, kaszel, duszności, bóle mięśni, ogólne zmęczenie. Narażeni na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby są osoby starsze, z obniżoną odpornością i chorzy przewlekle, a w niektóych wypadkach zarażenie może prowadzić do zgonu.

certyfikat ozonowanie koronawirus

Jak uchronić się przed koronawirusem

Aby uchronić się przed wirusem SARS-Cov-2 konieczne jest przestrzeganie higieny (mycie rąk, dezynfekcja powierzchni, klamek, podłóg, ścian). Ze względu, iż wirus ten utrzymuje się nawet do kilku dni poza nosicielem zalecana jest dezynfekcja obiektów i miejsc w których istnieje podejrzenie wystąpienia koronawirusa.

Ozonowanie metodą na koronawirusy

Ozonowanie (Ozon) jest skuteczną metodą na zwalczanie koronawirusów typu SARS  co potwierdza 17 opublikowanych prac naukowych. Nowy wirus 2019-nCov jest bardzo podobny do wirusów typu SARS a wstępne wyniki badań prowadzonych przez Institute of Virology Hubei potwierdzają, że ozon niszczy nowego wirusa 2019-nCoV. Dla bezpieczeństwa należy dezynfekować powierzchnie, z któymi mieli kontakt chrzy lub podejrzani o chorobę COVID-19 a jedną metod takich dezynfekcji jest ozonowanie.

Jakie obiekty można ozonować:

  • Ozonowanie mieszkań, domów,
  • Ozonowanie pomieszczeń i budynków,
  • Ozonowanie szkół,
  • Ozonowanie biur, biurowców,
  • Ozonowanie sal chorych na koronawirusa,
  • Ozonowanie gabinetów zabiegowych,
  • Ozonowanie korytarzy,
  • Ozonowanie innych pomieszczeń w któych wykryto podejrzenie zakażenia koronawirusem.
ozonowanie sal chorych koronawirus pomieszczeń

Cykliczne ozonowanie powierzchni, wyposażenia naszych mieszkań, biur, pojazdów komunikacji skutecznie zmniejsza ryzyko zarażenia koronawirusem i wirusem grypy. Również ozonowanie po zakżnych chorobach zniweluje rozprzestrzenianie się wirusów na inne osoby.

Koronawirus a ozonowanie częste pytania

Jak długo koronawirus zachowuje właściwości poza nosicielem np. na powierzchni?

Koronawirus może przetrwać poza nosicielem od kilku godzin nawet do 7 dni.

Czy ozon niszczy koronawirusy?

Badania naukowe potwierdzają, że ozon skutecznie niszczy koronawirusy i nowy typ 2019-nCoV.

Jak dezynfekować powierzchnie na koronawirusa?

Istnieje wiele metod dezynfekcji powierzchni w celu zwalczania koronawirusów. Najczęście stosuje się dezynfekcję chemiczną za pomocą środków wirusobójczych, ale istnieją także inne metody dezynfekcji takie jak ozonowanie.

Jakie objawy ma osoba chora na COVID-19?

Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.