Ozonowanie ciężarówek

Samochody ciężarowe zwykle są pojazdami eksploatowanymi wyjątkowo intensywnie. Często zdarza się, że ich kierowcy będąc w trasie przebywają w nich przez niemal cały czas w tym również w czasie, kiedy nimi nie jadą. Ciężarówki obok środka transportu bywają bowiem również miejscem życia w którym ich kierowcy jedzą, śpią itp. Przy takim sposobie eksploatacji z czasem wnętrza ciężarówek stają się coraz bardziej zabrudzone. Zaczynają się też w nich pojawiać nieprzyjemne zapachy. Sprzątanie nie zawsze okazuje się być wystarczające w celu usunięcia nieprzyjemnych zapachów, które pojawiły się w ciężarówce. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi ozonowanie samochodu ciężarowego.

Ozonowanie kabiny auta ciężarowego jest wyjątkowo skuteczną metodą usuwania nieprzyjemnych zapachów i dezynfekcji. W kabinach samochodów ciężarowych mogą rozwijać się różne mikroorganizmy. Rozwijają się one zwłaszcza na różnego rodzaju resztkach, które pozostały w samochodzie po jedzeniu. Ozonowanie skutecznie zabija wszelkie mikroorganizmy, które mogą rozwijać się w samochodzie ciężarowym.

Gdzie można stosować ozonowanie

 • Ozonowanie aut dostawczych
 • Ozonowanie autobusów
 • ozonowanie tirów
 • ozonowanie busów
 • ozonowanie samochodów osobowych
 • neutralizacja zapachów w kabinach aut
 • dezynfekcja klimatyzacji w autach

Ozonowanie jest całkowicie pewną metodą zapewniającą, że kabina i klimatyzacja w samochodzie będą wolne od niebezpiecznych drobnoustrojów i odświeżone. To jak szybko w samochodzie ciężarowym pojawią się nieprzyjemne zapachy, które sprawią, że konieczne będzie przeprowadzenie w nich ozonowania uzależnione jest od tego w jaki sposób będą one eksploatowane i jak bardzo ich kierowcy będą dbali o porządek panujący w ich wnętrzu. Nawet jednak jeśli kierowcy będą wzorowo dbali o czystość w swoim samochodzie to i tak po pewnym czasie ozonowanie tira może okazać się koniecznością.

Na co działa ozonowanie w autach ciężarowych (tirach)

Ozonowanie kabin aut ciężarowych:

 • neutralizuje zapach dymu papierosowego
 • redukuje zapach stęchlizny
 • redukuje zapach spalenizny
 • oświeża powietrze w kabinie auta/tira
 • neutralizuje roztocza, alergeny

Czym jest ozon i co daje ozonowanie tirów?

Ozonowanie samochodów ciężarowych jak łatwo się domyślić po samej nazwie jest zabiegiem podczas którego do zwalczania nieprzyjemnych zapachów używany jest ozon. Ozon to jedna z odmian tlenu od zwykłego tlenu różniąca się ilością atomów znajdujących się w cząsteczce. Ozon składa się z trzech atomów tlenu podczas gdy standardowy tlen składa się z dwóch atomów tlenu. Ozon, którym przeprowadzane jest ozonowanie produkowany jest przy pomocy generatorów ozonu ze zwykłego tlenu pochodzącego z powietrza.

ozonowanie aut ciężarowych

Ozon jest substancją dezynfekującą i neutralizującą nieprzyjemne zapachy o wyjątkowo silnym działaniu przewyższającą pod względem skuteczności wiele innych stosowanych w tych celach środków.

Ozon szybko rozpada się na zwykłe cząsteczki tlenu. Dzięki temu w niedługim czasie od zakończenia ozonowania nie pozostają żadne cząsteczki tego gazu. Sprawia to, że właściwie przeprowadzone ozonowanie samochodu ciężarowego jest całkowicie bezpiecznym zabiegiem, a przebywanie w kabinie samochodu ciężarowego po upływie kilku godzin od zakończenia ozonowania staje się całkowicie bezpieczne i nie wiąże się z żadnym ryzykiem. W przeciwieństwie do ozonu w przypadku wszelkich innych metod dezynfekcji i zwalczania nieprzyjemnych zapachów zawsze istnieje ryzyko, że pozostaną po nich szkodliwe substancje chemiczne.

Gdzie można przeprowadzać ozonowanie?

Ozonowanie nie jest przeprowadzane wyłącznie w samochodach ciężarowych. Ozonowanie może być przeprowadzane jest wszędzie tam, gdzie konieczne jest zwalczenie nieprzyjemnych zapachów lub przeprowadzenie dezynfekcji. Ozonowanie może być przeprowadzane we wszystkich rodzajach pojazdów. Bardzo często przeprowadzane jest zwłaszcza ozonowanie autobusów, ozonowanie busów i ozonowanie samochodów osobowych.

Ozonowanie przeprowadzane jest także wewnątrz budynków. Przeprowadzane ono bywa w budynkach różnego rodzaju. W domach i mieszkaniach ozonowanie może być przeprowadzane jako standardowy zabieg mający na celu zwalczanie nieprzyjemnych zapachów pojawiający się w wyniku mieszkania w nich. Bardzo często jednak zdarza się, że ozonowanie mieszkania przeprowadzane jest z konkretnej przyczyny, która sprawiła, że w domu lub mieszkaniu pojawiły się przykre zapachy. Ozonowanie bardzo często przeprowadzane jest w domach lub mieszkaniach w których nastąpił zgon, a zwłoki przez pewien czas pozostawały w ich wnętrzu. Zdarza się to zwłaszcza w przypadku mieszkań i domów w których zamieszkiwały osoby samotne. Ozonowanie usuwa też zapachy z miejsc w których mieszkały osoby wyjątkowo niedbająco o higienę lub palące papierosy. Jeśli więc zastanawiasz się jak zwalczyć nieprzyjemne zapachy to bez względu na to jaka będzie przyczyna ich powstania najlepszy sposób na nieprzyjemne zapachy to ozonowanie.

Obok zabiegów ozonowanie domu i ozonowanie mieszkania przeprowadzane może być również ozonowanie budynków gospodarskich na przykład ozonowanie kurników. Ozon skutecznie zabija wszelkiego rodzaju mikroorganizmu. Ozon działa na wszystkie żywe organizmy, ale skuteczność ozonu w zwalczaniu konkretnego organizmu w dużym stopniu uzależniona jest od wielkości tego organizmu. Im mniejszy organizm tym silniej oddziałuje na niego ozon. Dlaczego tak się dzieje? Wynika to z faktu, że w przypadku małych organizmów większy jest stosunek powierzchni organizmu na którą działa ozon do masy organizmu. Sprawia to, że ozon szczególnie skuteczny jest w zwalczaniu mikroorganizmów w tym między innymi wirusów, bakterii i pleśni.

Ozonowanie zwalcza wszystkie zapachy bez względu na to jaka była ich przyczyna. Jest to zatem skuteczny sposób na zwalczanie zapachu dymu papierosowego lub zwalczanie zapachu zwłok. Jeśli więc zastanawiasz się jak się pozbyć zapachu zwłok, jak się pozbyć zapachu dymu papierosowego, jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów lub jak pozbyć się przykrych zapachów to odpowiedzią na Twoje pytania jest ozonowanie.

W mieszkaniach i domach obok zapachów i mikroorganizmów zwalczane są również znajdujące się w domach grzyby i pleśnie.

Wysoka skuteczność i bezpieczeństwo ozonowania sprawiają, że popularność tego zabiegu stale rośnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.