Rybik cukrowy, zwalczanie rybika cukrowego

Rybiki cukrowe – szkodniki zwane srebrzykami

Rybiki cukrowe zwane też srebrzykami to “małe srebrne robaczki biegające w łazience”, charakteryzują się rozwojem prostym, a ich aparaty gębowe są typu gryzącego, mogą mieć nawet 10 mm długości i głównie żyją przez ponad 7 lat. Ich charakterystyczną cechą dzięki której otrzymały swoją nazwę jest srebrzyste ubarwienie, nie posiadają one skrzydeł co uniemożliwia im przemieszczanie się na duże odległości. Jednak główna ich cecha jest zwinność i szybkie poruszanie się po powierzchniach, przez co trudno je schwytać. Prowadzą głównie nocny tryb życia i nie lubią światła. Uważa się ogólnie że rybiki, nie przenoszą zarazków i chorób. To nie zmienia jednak faktu, że niewiele osób uważa je po prostu za swoich sąsiadów. Dlatego są zwalczane za pomocą metod ekologicznych, jak i przy wykorzystaniu substancji chemicznych.

Występowanie rybików cukrowych

Rybiki lubią ciepło i wilgoć dlatego uważa się, że trafiły do nas z tropików. Można je najczęściej spotkać w kuchniach, łazienkach i pozostałych ciepłych i wilgotnych miejscach domu, mieszkania. Dlatego należy zadbać o czystość i suchość pomieszczenia, a rybiki same po pewnym okresie zaczną opuszczać miejsce bytowania z powodu niekorzystych warunków życia. Jeśli miejscem ich występowania są kuchnie należy uniemożliwić im dotarcie do pokarmu – dokładnie sprzątać pomieszczenie. Jak każde stworzenie srebrzyk również posiada naturalnych wrogów w postaci: pająka i skorka pospolitego.

Miejsca bytowania rybików cukrowych to:

  • Łazienki (tutaj rybiki pojawiają się najczęściej ze względu na wilgoć)
  • Kuchnie 
  • Ciepłe i wilgotne miejsca w domach

Rybik cukrowy zwalczanie 

Istnieje wiele możliwości na pozbycie się rybików cukrowych. Metody stosowane przez właścicieli mieszkań i domów takie jak, zadbanie o czystość, suchość i odpowiednią temperaturę zapewnia dużą efektywność w walce z tym owadem. Jednak nie zawsze zapewniają one 100% skuteczność, dlatego poleca się skorzystać z rady specjalisty w dziedzinie walki z insektami. Ustali on jak radykalne środki należy podjąć i jakich środków chemicznych zastosować, aby problem nie powtarzał się.

Jak pozbyć się rybików cukrowych – metody

  • Posprzątanie miejsc w których występują – dbanie o czystość i suchość w pomieszczeiach
  • Zastosowanie preparatów na rybiki cukrowe (skuteczniejsze preparaty są dostępne tylko dla wyspecjalizowanych firm)

Rybiki Zwalczanie

Jeśli szukasz profesjonalnej firmy zajmującej się zwalszaniem robaków w domu skontaktuj się z nami a przedstawimy Ci naszą ofertę usług zwalczania szkodników. Tel. +48 505 177 654, biuro@insektpol.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.