"O jakości można mówić, kiedy wracają do nas klienci, a nie produkty."

Insektpol tlo

Skuteczne odkomarzanie

O zmierzchu lub o świcie komary boleśnie kłują ludzi i zwierzęta, w tym ptactwo domowe. Atakują ptaki w pomieszczeniach i w otwartych przestrzeniach.

Odkomarzanie metodą zamgławiania 

Opracowanie prof. dr hab. Stanisław Ignatowicz

odkomarzanie, zamgławianie, dezynsekcja

Głodne samice mogą też „kąsać” w ciągu dnia. Z łatwością przekłuwają przez pióra, a ich ślina wywołuje u wrażliwych ptaków odczyny uczuleniowe i swędzący świąd. Lubią krew zwierząt domowych i często przebywają gromadnie w budynkach inwentarskich, na suficie nad zwierzętami. Dobór najwłaściwszej metody zwalczania komarów nie jest prosty, gdyż zależy od gatunku i stadium rozwojowego komara, miejsca występowania oraz naszych możliwości technicznych i ekonomicznych, gdyż odkomarzanie jest zabiegiem drogim. Najpierw zwalczanie komarów należy zacząć od metod profilaktycznych.

Zwalczanie komarów na zewnątrz budynków - odkomarzanie działki

Na terenie miasta, w parkach, w ogrodach i w zabudowaniach gospodarczych osobniki dorosłe komarów zwalcza się głównie za pomocą produktów biobójczych przeznaczonych do tępienia komarów. Podawane są one zwykłymi opryskiwaczami lub za pomocą specjalistycznej aparatury gwarantującej opryskiwanie ultraniskoobjętościowe (ULV) lub zamgławianie.
Zabiegi na otwartych przestrzeniach należy wykonywać bardzo ostrożnie. Należy zadbać o to, aby nie naruszyć równowagi biologicznej w środowisku, aby nie zanieczyścić środowiska stosowanymi produktami biobójczymi oraz żeby nie zniszczyć fauny pożytecznej lub dla nas obojętnej.

Zwalczanie komarów w pomieszczeniach - odkomarzanie pomieszczeń

Komary w pomieszczeniach mieszkalnych i inwentarskich zwalcza się podobnie jak muchy i inne muchówki. Można stosować gotowe do użycia preparaty aerozolowe, elektrofumigatory lub pułapki elektryczne.

Elektrofumigatory używamy do odkomarzania pomieszczeń mieszkalnych. Po podłączeniu do gniazdka sieciowego urządzenie podgrzewa płytkę nasączoną insektycydem, co powoduje uwalnianie się par insektycydu do pomieszczenia. Pary preparatu zabezpieczają pomieszczenie przed komarami przez 8-10 godzin.

Światło lamp owadobójczych wabi komary i inne owady znajdujące się w pomieszczeniu, które giną, gdy wpadną na siatkę metalową, będącą pod wysokim napięciem, albo przykleją się do lepu z nieschnącym klejem. Lampy owadobójcze należy stosować w pomieszczeniach z ptakami.

Ochrona osobista przed komarami

Odzież osób narażonych zawodowo na ukłucia komarów, meszek, kuczmanów, a także kleszczy, można impregnować preparatem zawierającym naturalną pyretrynę (Piretrum Micro), który na krwiopijne owady i kleszcze działa odstraszająco i zabójczo. Można nim też impregnować namioty, siatki ochronne, firanki i zasłony.

Co odstrasza komary?

Ochronę przed komarami (i nie tylko przed nimi, ale także przed innymi kłującymi owadami) na kilka godzin można uzyskać stosując repelenty, czyli chemiczne środki odstraszające, którymi spryskuje się lub smaruje się odsłonięte części ciała (głowa, szyja, ramiona). Sprzedawane są one w formie kremu, sztyftu, płynu lub aerozolu (np. Autan, Komarep, Off, Żel przeciw komarom, Płyn odstraszający komary). Do najskuteczniejszych repelentów należy Deet, który zabezpiecza człowieka przed komarami przez 7 godzin.

Ponoć odstraszająco na komary działa olejek goździkowy, a także witamina B1. Nie ma naukowych dowodów na to, że witaminy B2 przyjmowana doustne, która dostaje się do potu, odstrasza krwiopijców.


Data Publikacji: 2020-03-24 14:14:00, Insektpol,

Kontakt z firmą Insektpol

kontakt Nowe Miasto Lub.:

ul. Grunwaldzka 7
13-300 Nowe Miasto Lub.
tel: +48 505 177 654
e-mail: biuro@insektpol.pl

kontakt Mrągowo:

ul. Lubelska 8b
11-700 Mrągowo
tel: +48 505 502 749
e-mail: insektpol@o2.pl

kontakt Gdańsk:

tel: +48 533 318 998
e-mail: gdansk@insektpol.pl

kontakt Płock:

tel: +48 693 707 762
e-mail: plock@insektpol.pl

kontakt Bydgoszcz:

tel: +48 533 351 155
e-mail: bydgoszcz@insektpol.pl

kontakt Toruń:

tel: +48 533 351 162
e-mail: torun@insektpol.pl

kontakt Grudziądz:

tel: +48 693 707 762
e-mail: grudziadz@insektpol.pl

kontakt Warszawa:

tel: +48 732 732 770
e-mail: warszawa@insektpol.pl

kontakt Gdynia:

tel: +48 533 318 998
e-mail: gdynia@insektpol.pl

kontakt Mińsk Mazowiecki:

tel: +48 732 732 770
e-mail: minsk@insektpol.pl

kontakt Łódź:

tel: +48 693 707 762
e-mail: lodz@insektpol.pl

kontakt Olsztyn:

ul. Strąkowa 49
10-846 Olsztyn
tel: +48 533 331 215
e-mail: olsztyn@insektpol.pl

kontakt Elbląg:

tel: +48 533 318 998
e-mail: elblag@insektpol.pl

Reklamacje i uwagi:

e-mail: reklamacje@insektpol.plPokaż Insektpol na większej mapie.


Insektpol Warszawa

Insektpol, dezynsekcja, dezynfekcja, fumigacja
Wszelkie prawa zastrzeżone
Własność InsektPol Tomasz Zawacki.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020