zabezpieczenie gzymsu przed go ebiami

Problemy z gołębiami na balkonie

Gołębie bywają dla człowieka sporym problemem. Miejscami w których gołębie pojawiają się szczególnie często, a tym samym szczególnie często sprawiają one nam problemy są balkony. Gołębie przesiadują zwłaszcza na barierkach balkonów. Z tego powodu zarówno barierki jak i część balkonu znajdująca się pod nimi bardzo często zanieczyszczone są odchodami gołębi. Odchody te mogą pojawiać się jednak na całej powierzchni balkonu. Balkon pokryty gołębimi odchodami staje się nieestetyczny i przestaje być miejscem w którym ktokolwiek chciałby przebywać. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak rozwiązać problem gołębi? Co zrobić żeby nie mieć gołębi? Jak pozbyć się gołębi? Jaki jest sposób na gołębie na balkonie? Jako odpowiedź na przedstawione pytania opracowane zostały liczne sposoby na gołębie. Przyjrzyjmy się więc temu jakie metody na gołębie pomogą nam rozwiązać problem z gołębiami.

Zabezpiecznie balkonów przed gołębiami

Barierki balkonów zabezpieczyć można przed ptakami poprzez ustawienie na nich kolców przeciw ptakom. Kolce przeciw ptakom nie ranią ptaków. Sprawiają jedynie, że ptaki nie mogą usiąść w danym miejscu. Jak to się dzieje, że kolce przeciw ptakom nie ranią ptaków? Jest tak dlatego, że kolce przeciw ptakom są tępo zakończone. Materiałem z których kolce na ptaki wykonywane są najczęściej jest poliwęglan, choć kolce na ptaki mogą  być wykonane również ze stali. Dużą zaletą kolców na ptaki jest to, że dla ich zamontowania nie jest konieczne posiadanie zezwolenia od dyrektora ochrony środowiska. Aby kolce na ptaki umożliwiały skuteczne zabezpieczeniu balkonu przed ptakami w tym skuteczne zabezpieczenie balkonu przed gołębiami koniecznym jest aby kolce na ptaki zostały właściwie zamontowane. Niewłaściwie zamontowane kolce na ptaki nie będą skuteczne jeśli chodzi o zabezpieczenie balkonu przed ptakami w tym zabezpieczenie balkonu przed gołębiami.

Niestety sytuacje, gdy kolce na ptaki zostały zamontowane niewłaściwie zdarzają się dość często. W takich przypadkach często zdarza się, że gołębie nadal siadają w danym miejscu tuż obok kolców na ptaki. Zapobiec temu można poprzez skorzystanie z usług specjalistycznej firmy oferującej montaż zabezpieczeń przeciwko ptakom. Firma taka zamontuje kolce przeciw ptakom w sposób zapewniający ich pełną skuteczność lub zaproponuje inną metodę na zabezpieczenie obiektu przed ptakami jeśli okaże się ona bardziej odpowiednia do zastosowania w danej sytuacji. Wiedza i doświadczenie firmy oferującej montaż zabezpieczeń przeciwko ptakom pozwalają na zaproponowanie klientowi metody zabezpieczenia przeciwko ptakom optymalnej do zastosowania w danej sytuacji, a także właściwe zamontowanie zabezpieczeń zapewniające ich pełną skuteczność.

problem z ptakami

Inne metody zwalczania ptaków na balkonie

Druga popularna metoda na gołębie na balkonie to siatki na ptaki. Siatki na ptaki oprócz balkonów stosowane są również do ochrony przed gołębiami różnego rodzaju wnęk. Inne popularne zabezpieczenia przeciw ptakom to miedzy innymi spirale przeciw ptakom, listwy zabezpieczające przed ptakami i ruchome pręty przeciw ptakom.

Odstraszanie ptaków

Zabezpieczenia przeciwko ptakom to nie jedyny sposób na ptaki. Alternatywą dla mechanicznego zabezpieczenia balkonów przed ptakami jest odstraszanie ptaków. Tym czego ptaki obawiają się najbardziej są ptaki drapieżne. W związku z tym popularne jest odstraszanie ptaków drapieżnych poprzez symulowanie obecności drapieżników. Ich obecność najczęściej symulowana jest przez odstraszacze emitujące odgłosy ptaków drapieżnych lub figurki przedstawiające drapieżne ptaki. Te metody na ptaki mogą być początkowo skuteczne, ale ptaki dość szybko zaczynają rozumieć, że symulowane zagrożenie nie jest prawdziwe i przestają zwracać na nie uwagę. Odstraszacze dźwiękowe mogą emitować także ultradźwięki, ale również na nie gołębie i inne ptaki przestają po pewnym czasie zwracać jakąkolwiek uwagę.

Skuteczne w odstraszaniu gołębi i innych ptaków są prawdziwe ptaki drapieżne, ale ze względu na wysoki koszt odstraszanie ptaków ptakami drapieżnymi popularne jest jedynie na lotniskach.

Odławianie ptaków

Kolejną skuteczną alternatywą dla kolców na gołębie jest odławianie gołębi. Odławianie gołębi stosowane jest zwłaszcza jeśli chcemy pozbyć się gołębi z całego terenu na którym się znajdują na przykład z zakładu produkcyjnego. Odławianie ptaków może być przeprowadzane różnymi metodami w zależności od tego jaka metoda odławiania ptaków jest najlepsza do zastosowania w konkretnej sytuacji.

Przedstawione metody na ptaki będą oczywiście skuteczne bez względu na to, gdzie mamy problem z gołębiami lub z innymi gatunkami ptaków.

Jak rozwiązać problem gołębi?

Jeśli mamy problem z gołębiami pomóc nam może firma zajmująca się zabezpieczeniem przed gołębiami. Firma taka zaproponuje metodę na rozwiązanie gołębi, która będzie najbardziej odpowiednia do zastosowania w danej sytuacji, a następnie zabezpieczy przed gołębiami miejsce w którym pojawił się problem z tymi ptakami lub skutecznie je odłowi.