Zwalczanie roztoczy i alergen w

Neutralizacja alergenów

Z nadejściem jesieni, kiedy przychodzi ochłodzenie, deszcz i słota niechętnie wychodzimy na spacery, włączamy centralne ogrzewanie, rzadziej też wietrzymy mieszkania. Zdarza się, że w tym okresie osoby cierpiące na alergię zauważają nasilenie objawów tej choroby. Jaki jest tego powód? Gdy alergicy zauważają poprawę zdrowia, po wyjściu z domu, może to oznaczać, że alergenem jest substancja znajdująca się w mieszkaniu. Często spotykanymi alergenami występującymi w mieszkaniach są alergeny odzwierzęce t.j. odchody roztoczy, sierść zwierząt, pierze, a także alergeny grzybów pleśniowych.

Roztocze – największy wróg alergików

Najpopularniejszym alergenem zamieszkującym nasze domostwa jest roztocze kurzu domowego. Roztocza należą do stawonogów, a konkretnie do gromady pajęczaków (Arachnida). Liczebność roztoczy zależy od mikroklimatu oraz pory roku. Zaobserwowano znacznie więcej roztoczy w mieszkaniach usytuowanych w pobliżu jezior, rzek lub drzewostanów, które zacieniają mieszkania. Porą roku przyjazną dla rozwoju roztoczy jest lato. Z nadejściem zimy ich populacja maleje, nawet 10-krotnie. Miejsca o dużym nasileniu roztoczy to: kołdry, poduszki, materace, koce, zasłony itp.

Neutralizacja alergenów poprzez ozonowanie

W walce z tak powszechnym alergenem jakim jest roztocze kurzu domowego, najskuteczniejszą metodą jest okresowe ozonowanie mieszkań, zwłaszcza w okresach wzmożonych objawów. Ozonowanie przeprowadza się za pomocą generatorów ozonu najwyższej jakości. Dzięki dużej mocy urządzeń podczas zabiegu usuwane są z powietrza oraz przedmiotów znajdujących się wewnątrz pomieszczenia, wszelkie rodzaje bakterii, wirusów, zarodników grzybów, pleśni oraz alergenów. Ozon sterylizuje i dezynfekuje pomieszczenia, a także dociera do miejsc trudno dostępnych.

Allergoff PRO 

Nowoczesnym sposobem pozbycia się alergenów kurzu domowego jest zastosowanie niezwykle skutecznego preparatu Allergoff PRO. Jest to wodna zawiesina mikrokapsułek, zbudowanych z alkoholu poliwinylowego, które neutralizują alergeny roztoczy kurzu domowego, a także obniżają stężenie pozostałych alergenów związanych z kurzem wewnątrz mieszkań, takich jak alergeny grzybów pleśniowych czy sierść zwierząt domowych. Allergoff PRO obniża ryzyko wdychania alergenów obecnych w kurzu domowym, a tym samym stanowi ważny element ochrony przed rozwojem uczulenia. Ochrona przed inhalacją alergenów jest szczególnie ważna dla zdrowia i dobrego samopoczucia zwłaszcza osób uczulonych, dla których kontakt z alergenami wziewnymi oznacza nasilenie się objawów choroby. Działanie środka Allergoff PRO powoduje łagodniejszy przebieg alergii, a ponadto chroni przed nasileniem objawów spowodowanym wysokim poziomem alergenów w otoczeniu.

TAGI: neutralizacja alergenów, usuwanie roztoczy, skuteczne metody walki z roztoczami, jak pozbyć się alergenów,