27 lutego 2018 roku w Hotelu Młyn Jacka w Jaroszowicach reprezentanci firmy insektpol wzięli udział w szkoleniu „Nowe rozwiązania w walce ze szkodnikami”. Podczas szkolenia pracownicy firmy insektpol zapoznali się z najnowszymi rozwiązaniami dotyczącymi zwalczania szkodników tym zwłaszcza insektów. Rozwiązania te przekazywane były przez przedstawicieli firm zajmujących produkcją i dystrybucją preparatów do zwalczania szkodników oraz przez Profesora doktora habilitowanego Stanisława Ignatowicza z Katedry Entomologii Stosowanej Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Na początku szkolenia pracownicy firmy zapoznali się z najnowszymi rozwiązaniami dotyczącymi zwalczania szkodników magazynowych i ochrony zbóż przed nimi za pomocą środków owadobójczych opartych na cypermetrynie. Środki te przeznaczone są do dezynsekcji pustych pomieszczeń magazynowych przeznaczonych do przechowywania ziarna przeznaczonego do konsumpcji.

Następnie zaprezentowano larwicydy do zwalczania larw much zawierające cyromazynę. Larwicydy te przeznaczone są do zastosowania na terenie budynków gospodarczych takich jak chlewne, kurniki, obory i stajnie.

W dalszej części szkolenia zaprezentowano nowe insektycydy pozwalające na ekologiczne zwalczanie ptaszyńca kurzego.

Następnie poruszono temat zastosowania świec owadobójczych przeznaczonych do ochrony obiektów przed insektami.

Na koniec szkolenia swoje wystąpienie wygłosił Profesor Ignatowicz który zapoznał uczestników z nowoczesnymi żelami przeznaczonymi do zwalczania karaczanów i mrówek. Żele te cechują się wysoką skutecznością i długim okresem rezydualnym. Przeprowadzane za ich pomocą zabiegi są dyskretne i nie wpływają na funkcjonowanie obiektów w których są one przeprowadzane.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.